Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 již obsahuje tlačítko nahrazující hlavní nabídku

Jednou z novinek připravovaného nového vzhledu Firefoxu 4.0 je nahrazení hlavní nabídky jednotným tlačítkem, které bývá často označeno jako Firefox button či App button. Tento krok se týká operačních systémů, kde se od hlavní nabídky upouští (typicky Windows Vista/7). Ovšem i na těchto systémech bude standardní hlavní nabídka dostupná, jen bude ve výchozím nastavení nahrazena již zmíněným tlačítkem.

Důležitou informací je, že se jednotné tlačítko právě stalo součástí vývojových verzí Firefoxu 4.0. Pokud si skryjete hlavní nabídku, zobrazí se místo ní již zmíněné tlačítko. Prozatím se zobrazuje trochu nešikovně v samostatné „liště“, což je ovšem pouze dočasný stav, protože finálně bude umístěno v levé části hlavičky okna Firefoxu. Můžete si jej však aktuálně pomocí lehké úpravy umístit po levé straně na liště s panely. Co se týče vzhledu a obsahu nabídky, není zdaleka finální.

Tlačítko jednotné nabídky Firefoxu 4.0

14 komentářů k článku “Firefox 4.0 již obsahuje tlačítko nahrazující hlavní nabídku”

 1. davidek napsal(a)

  Používám alphu 5 a nechce mi dát update na 6 alphu, a to jsem ji před chvilkou měl. kde se dá stáhnout aktuální vývojová verze?

 2. Štěpán Pernický napsal(a)

  Nějak jsem nepochopil ten návod na tu úpravu. Moje angličtina není dobrá a ani google překladač mě v tomhle nepomohl. Jak si můžu hodit Firefox button vedle panelů, které mám nahoře? Kam mám zadat ten kód co je v tom návodu? Díky za pomoc.

 3. v6ak napsal(a)

  [1] Asi do userChrome.css (nejsem si jist s velikostí písmen). Podrobněji o tomto souboru zajisté poví nějaký fulltextový webový vyhledávač a to zřejmě i v češtině, nevyhovuje-li angličtina.

 4. Satan napsal(a)

  Já jsem opravdu nepochopil, co všichni mají s tím tlačítkem místo menu. To se opravdu musíte opičit po MSO a ještě po tom, co se jim nepovedlo.

 5. davidek napsal(a)

  [1] už jí mám i s úpravou

 6. davidek napsal(a)

  [2] Jestliže nemáš Stylish, je ti ten kód k ničemu, je to kód pro uživatelský styl Stylish

  [3] Nějak se pokazilo číslovaní 😀

 7. Marek Turnovec napsal(a)

  [4] Zajímavé je, že jsem k podobnému řešení dospěl u svého Firefoxu již před několika lety – prostě se mi nelíbilo, kolik místa ta hlavní nabídka zabírá – a tak jsem našel nějaké rozšíření, z pomocí kterého je možné zobrazit v panelu jen jedno tlačítko a pod tímto tlačítkem mít schované celé menu. A lištu s menu jsem pak úplně odstranil…

  Tehdy ještě žádné Office 2007 snad ani nebyly, resp. já je stejně nepoužívám dodnes – takže kdo se po kom opičí?

 8. v6ak napsal(a)

  [6] Stylish je asi zbytečné, mělo by bohatě stačit ono userChrome.css.

 9. davidek napsal(a)

  V WinXP je jednotná nabídka také…

 10. Pavel Cvrček napsal(a)

  [9] Ve Windows XP ve výchozím nastavení nebude. Ve výchozím nastavení bude zobrazena hlavní nabídka.

 11. davidek napsal(a)

  [6] Máš pravdu, stačí to do userChrome.css (zkoušeno na WinXP), má to asi nějakou spojitost se Stylishem, na druhém PC, kde mám stylish jsem napsal ten kód a také funguje.

 12. davidek napsal(a)

  ale když jsou panely dole, a úprava provedena, jednotné tlačítko z části zakrývá tlačítka druhá…

 13. v6ak napsal(a)

  [11] On Stylish dělá něco dost podobného userChrome.css a userContent.css. Někdy může být i příjemnější. Jindy je ale zbytečný. Tyto dva zmíněné soubory jsou podporovány bez jakéhokoli rozšíření již odedávna.

 14. Štěpán Pernický napsal(a)

  Nebyl by podrobný návod jak upravit to tlačítko. Mám Windows 7 x64 a nějak se mě to nedaří pořád. Soubor userChrome.css jsem našel nakopíroval do C:\Users\Uživatel\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Minefield ale nevím do jakého místa mám nakopírovat ten kód