Rubriky: Firefox

Microsoft odstranil skrytou instalaci doplňku do Firefoxu

Jak jsme vás ve čtvrtek informovali, začal Microsoft s poslední várkou bezpečnostních aktualizací instalovat do Firefoxu doplněk a to bez souhlasu uživatele. Ačkoliv se původně tiskové oddělení Microsoftu nechtělo k tomuto zjištění vyjadřovat, nakonec tak učinilo. Dle jeho vyjádření bylo upraveno nastavení aktualizace, takže by k automatické instalaci doplňku do Firefoxu již nemělo docházet.

Doplněk, který nese název Search Enhancement Pack, je dle vyjádření Microsoftu sdílená komponenta, kterou využívají rozšíření Windows Live Toolbar, MSN Toolbar či Bing Bar. Pokud se vám již aktualizace nainstalovala a uvedené rozšíření máte v seznamu nainstalovaných doplňků, měl by vám na odstranění pomocí postup, který jsme uváděli u předchozího příspěvku.

3 komentářů k článku “Microsoft odstranil skrytou instalaci doplňku do Firefoxu”

 1. KaaMoS napsal(a)

  Let me report that today, while installing the new Windows Live 4 BETA (released today), now 3 ADD-ONS are installed to Firefox without authorization.

  Listed Ad-ons are:

  · Bing Bar
  · Default Manager
  · Search Helper Extension

 2. KaaMoS napsal(a)

  I forgot to add, these add-ons can’t be uninstalled by the traditional methods (fron Add-on Manager).

  So I’m trying to find where those add-ons have been registered (it smells like that case with .NET Framework Assistant months ago).

  Looks like Microsoft would like to break records… first 1 add-on installed without permission, then 2 and today 3.

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  Yes, you are right 🙁 Thanks for info.