Rubriky: Doplňky Firefox

Firefox 4 bude identifikovat zpomalující doplňky

V rámci nového Správce doplňků Firefoxu 4 je na pozadí „skryta“ jedna funkce, která může mít významný vliv na kvalitu instalovaných doplňků. Skrze ně si můžete do Firefoxu přidat řadu zajímavých funkcí, ale občas jsou zdrojem problémů. Ty se mohou projevovat nefunkčností Firefoxu, jeho horší stabilitou či pomalejším startem. A právě s včasnou identifikací doplňků zpomalujících start Firefox 4.0 výrazně pomůže.

Není žádnou novinkou, že se Firefox jednou denně dotazuje na server, zda pro nainstalované doplňky nejsou k dispozici aktualizace. Firefox 4 nově k tomuto dotazu přibalí informaci o délce startu Firefoxu. Tato informace spolu se seznamem nainstalovaných doplňků, pro které se dohledává aktualizace, umožní identifikovat doplňky (či verze doplňků), které mají negativní vliv na rychlost spuštění. U těchto doplňků pak lze s jejich autory domluvit nápravu, případně je rovnou zablokovat.

Není bez zajímavosti, že se již delší dobu pracuje na tom, aby se informace o tom, jaký vliv má doplněk na start Firefoxu, zobrazovala přímo na serveru Doplňky Mozilly. Nakolik budou zobrazované informace založeny na těch, které přijdou od uživatelů, nám není známo.