Rubriky: Firefox

Firefox 4 má nově panely v hlavičce okna

V aktuální vývojové verzi Firefoxu 4 se objevila dlouho slibovaná úprava v podobě přesunutí lišty s panely do hlavičky okna. Jak jsme nedávno zmiňovali, lišta s panely se nachází v hlavičce okna tehdy, když máte nastaveno zobrazování lišty panelů nad adresním řádkem (výchozí nastavení Firefoxu 4), zobrazenu novou jednotnou nabídku Firefoxu a máte maximalizované okno.

Firefox 4 s lištou panelů v hlavičce okna

Pokud vám toto umístění nevyhovuje a chtěli byste (např. z důvodu více místa) zobrazovat lištu panelů pod hlavičkou okna jako je tomu v poslední betaverzi, máte možnost. Na konfigurační stránce about:config přepněte předvolbu browser.tabs.drawInTitlebar.

Firefox 4 a lišta s panely pod hlavičkou okna

Nic vám samozřejmě nebrání si upravit pořadí lišt tak, jako ve Firefoxu 3.6. Postačí klepnout na volném místě libovolné lišty a pomocí místní nabídky si zobrazit hlavní nabídku či přesunout lištu s panely pod adresní řádek.

Firefox 4 a pořadí lišt jako ve Firefoxu 3.6

Uvedená úprava se objeví ve Firefoxu 4 Beta 9, který je téměř hotov.

12 komentářů k článku “Firefox 4 má nově panely v hlavičce okna”

 1. Zeus napsal(a)

  Tahle možnost volby a tím kompletního předělání prohlížeče, to se Mozille opravdu povedlo! Sjednocené tlačítko se mi líbí, panely nad adresou už ne, a ve FF si udělám prohlížeč podle svých představ. Dobrá práce!

  Dokáže mě sice „rozesmutnit“, jak je práce v třeba Google Chrome opravdu výrazně rychlejší, nicméně rozšiřitelnost a přizpůsobitelnost Firefoxu to podle mě dohání (a nová verze zase slušně zrychluje…).

  Jen prosím dotaz. Nahoře vidím chytré AppTabs (pokud se tak ještě jmenují). Funguje už jejich ukládání, aby je uživatelé nemuseli pokaždé znovu vytvářet? Pokud vím, tak to plánovali… Díky!

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Pokud máš na mysli to, že se při příštím spuštění prohlížeče znovu otevřou, i když nemáš nastavenu obnovu panelů z minula, tak ano.

 3. Marek Turnovec napsal(a)

  Mně osobně se nejvíc zamlouvá (zvláště v době širokoúhlých displejů) mít panely po levé straně pod sebou. Kdysi jsem na to používal rozšíření, co se jmenovalo (myslím) TreeStyle Tab. Poslední asi rok nebo dva pak TabKit.

  Neuvažují vývojáři Firefoxu i o téhle možnosti? Nebo je zajímá jen „mainstream“ a toto umístění panelů je příliš obskurní? Doufám, že alespoň s nějakým rozšířením budu moci Firefox používat způsobem, jakým jsem teď zvyklý…

  A když už tu Zeus zmínil Chrome – na mě svojí rychlostí také udělal dojem, ale nechce se mi ho používat, jakmile bych měl mít otevřeno více než několik málo panelů…

 4. xurfa napsal(a)

  Hovadinky, hovadinky. A aby se něco udělalo s rychostí pod linuxem, to nikoho nenapadne…

 5. Petr napsal(a)

  [3] ctrl + b nestačí? (zobrazí to taky záložky nalevo, když tak si stačí povytvářet složky a tak a podle mě to je ideální 🙂 )

 6. MaofKO napsal(a)

  [4] Ono keby bol Linux sám o sebe rýchly, tak by aj programy v ňom išli svižnejšie…

 7. host napsal(a)

  [6.] No, kdybyste tuto problematiku alespoň trochu znal, nikdy byste to nemohl říci. Například Chromium/Chrome v Linuxu běží mnohem rychleji, než Firefox (start, vykreslování). Faktem je, že Mozilla na Linux v poslední době možná trochu zapomíná, i když je to právě tato platforma, kde původní projekt „Mozilla“ sklízel největší úspěchy. Dnes je situace jiná. Chromium si nejen na Linuxu rychle získává nové příznivce. Bohužel vývoj Firefoxu v poslední době trochu ustrnul 🙁 . Přesto však zůstává nadále můj oblíbený prohlížeč a zůstávám u něj. Chromium nepoužívám.

 8. Edds napsal(a)

  Konecne po pol roku to nasadili do nocnych verzii a teda aj do dalsej bety. Uz mozem zmazat moj userstyle 🙂 Hlavne pre moj netbook je to velka vyhoda v setreni nepotrebneho miesta.
  Ako teraz pozeram na ten bug 572160 na bugzille, hned sa aj objavilo mnozstvo chyb aj „nechyb“ suvisiacich s touto novinkou.

 9. fatmatt napsal(a)

  funguje to aj pod linuxom, alebo len vo windowse?

 10. Marek Turnovec napsal(a)

  [5] Nestačí. Ctrl+B zobrazí záložky (bookmarks). Mně ale nejde o záložky, ale o panely (tabs). Nejdřív jsem myslel, že jsem ve svém příspěvku použil špatnou terminologii (že bych tab přeložil jako záložk?u), ale jak se tak na to dívám, tak ne. Všude píšu o panelech. A o čem je celý ten článek? O panelech…

 11. Edds napsal(a)

  [9] Nie, je to len pre Windows XP,Vista,7.

 12. josefec napsal(a)

  Proč vlastně tohle není nejen ve fullscreenu? Ušetřil by se kus vertikálního prostoru. I když pravda, mělo by to asi i svoje negativa. Tak například slavné Personas by zase ztratily kousek svého prostoru, a tedy i smyslu a tlačítko Firefox a tlačítka v pravém horním rohu by asi už řádek panelů zužovaly nad přijatelnou míru. I když v porovnávní s Chromem vlastně jen o to tlačítko Firefox. A pokud by se to dalo přepnout, tak si myslím, že pro obyčejné uživatele by to bylo snad dost místa – vzhledem k tomu, co na ně chystá IE 9 😉 – a zkušení by si vybrali či doinstalovali rozšíření pro vertikální seznam panelů.