K Twitteru lze nyní přistupovat i z Thunderbirdu

Vývojář Kent James přišel se zajímavým rozšířením pro Thunderbird, které se jmenuje TweeQuilla. Jak již název napovídá, jedná se o Twitter klienta, který si můžete nainstalovat do Thunderbirdu. Cíle rozšíření jsou čistě demonstrační. Má ukázat, že Thunderbird lze rozšiřovat o nové typy účtů jen pomocí JavaScriptu. Jak však autor uvádí, jedná se o plnohodnotné rozšíření, které lze běžně používat. Upozorňuje pouze, že se jedná o první verzi, která pravděpodobně ještě obsahuje řadu chyb.

Ačkoliv se autor snažil používat pro kód pouze JavaScript, nevyhnul se použití jednoho binárního souboru, který omezuje funkčnost na Thunderbird 3.1 pro Windows. Jak však uvádí, je to dáno tím, že Thunderbird aktuálně nepočítá s tím, že by binární kód šel rozšiřovat pomocí JavaScriptu.

Pokud si chcete rozšíření vyzkoušet, můžete si jej stáhnout na Mozilla Add-ons. Osobně jsme jej nezkoušeli, takže se se svými dojmy můžete pochlubit v komentářích. Nad Mozillou je postaven i klient TwitFactory, za kterým stojí Daniel Glazman (autor editoru Nvu a nyní Bluegriffon). Jedná se však o placený program.

2 komentářů k článku “K Twitteru lze nyní přistupovat i z Thunderbirdu”

  1. marecekk86 napsal(a)

    Skúšal som dané rozšírenie na TB v Ubuntu a nejako to nefungovalo … škoda, pozdáva sa mi takéto niečo …

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Ve zprávičce se píše, že je to aktuálně pouze pro Thunderbird 3.1 pro Windows.