Rubriky: Firefox

Firefox 4 RC pro mobily k dispozici

Zatímco vydání finální verze Firefoxu 4 pro desktop je naplánováno na úterý, již dnes vyšel Firefox 4 RC pro mobily. Ten je jako vždy dostupný pro Android a platformu Maemo a oproti poslední betaverzi přibylo hned několik novinek. Narazíte například na reformátování textu na stránce při zvětšování/zmenšování stránky, možnost přepnout znakovou sadu stránky, snadnější práci s textem ve formulářích či upravené vyhledávání v rámci stránky.

Firefox 4 RC pro mobily

Bližší informace jsou jako vždy dostupné v poznámkách k vydání a novou verzi Firefoxu pro mobily si můžete stáhnout například na Android Marketu. RC verze značí, že se jedná o téměř finální verzi. Jako vždy platí, že pokud se nevyskytnou problém, bude tato verze později prohlášena za finální. Pokud ne, vyjde RC2 atd. Finální verze, případně RC2, je naplánována na příští týden. Čeština bude součástí multijazykového balíčku.

8 komentářů k článku “Firefox 4 RC pro mobily k dispozici”

 1. tom napsal(a)

  Jak to vypadá s podporou Symbian, plánuje se?
  Děkuji.

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Ne, neplánuje. Symbian je dnes v zásadě již dožívající platforma bez velké perspektivy do budoucna.

 3. Sir_Pete napsal(a)

  Zkoušel jsem nedávno Betu na HTC Desire. Zapnul jsem par stranek a hups… crash. Zapnul jsem jednu stranku, 64MB ramek… wtf? Zakladní prohlížeč po stejném zapnutí zabíra jenom cca 22 MB. Je tohle žraní paměti v RC verzi nějak… optimalizováno? Jestli ne, a chtěl bych použivat FF na mobilu, tak budu muset smazat polovinu svých aplikací (a nebo všechny), abych to FF nějak pořádně rozhejbal.

 4. marecekk86 napsal(a)

  …čo je v podstate škoda, lebo Symbian nie je podľa mňa na zahodenie …

 5. Jakub Dušek napsal(a)

  Souhglasím mám Symbian 3 a s porovnáním je to lepší systém než Android je stabylní rychlí a mnohem přehlednější

 6. David napsal(a)

  Tak to já s vámi zase souhlasit nemůžu. Taťka Symbian má (Nokia 5800) a je to děs a hrůza. Systém je strašně pomalý, nepřehledný. Líbí se mi akorát zvuk, který je na mobilní poměry kvalitní, ale to není věc softwaru. Naopak Android je moderní, svižný a hlavně otevřený systém a to nemám žadné dělo (LG OO). Symbian jsem kdysi měl rád, ale pouze na nedotykových smartphonech (myslím že to je Symbian 3), tam byl systém opravdu svižný (vím, protože kámoš měl N95). Ale na těch dotekových zařízeních (asi Symbian 5) je to fakt otřesné, to co s tím Nokia provedla. Takže jestli firmu nespasí WP7, nebo ten jejich nový OS, tak je s nima ámen.

 7. Jakub Dušek napsal(a)

  Promiňte ale nevíte o čem mluvíte na nedotikových telefonech jsou systémy s60 ten výborný a nemá konkurenci (na nedotikovém telefonu) na nokii 5800 je Symbian OS 9.4 to je pouze předělávka víše zmíněného ale v současných dotyk. telefonech je symbian 3 a ten je svižný ze své skušenosti (nokia C7) skvělí telefon skvělí systém

 8. posazavi napsal(a)

  presne symbian 3 se povedl