Rubriky: Firefox

Finální Firefox 4 je tu. Stahujte!

Mozilla před chvílí uvolnila finální verzi webového prohlížeče Mozilla Firefox 4. Nová verze je výsledkem více než ročního vývoje, za kterou prohlížeč prošel velkými úpravami. Firefox 4 obsahuje nový vzhled, řadu nových funkcí a je výrazně rychlejší než předchůdce. Novou verzi si můžete volně stáhnout, případně využít automatických aktualizací prohlížeče, skrze které je taktéž nabízena.

Stáhnout Firefox 4 v češtině

Výslednou podobu Firefoxu 4 utvářeli sami uživatelé, kteří v průběhu vývoje psali své připomínky a nápady do webové aplikace Firefox Input. Celkem se jich sešlo několik set tisíc. Na výsledné podobě Firefoxu 4 se též podílela řada vývojářů z řad komunity, kterým patří nemalý dík. Firefox 4 je díky komunitě k dispozici v rekordním počtu 83 lokalizací.

Firefox 4

Pokud si chcete přečíst souhrnné informace o nové verzi, zavítejte zítra na server Root.cz, kde vyjde první článek s přehledem novinek Firefoxu 4 (aktualizace: první díl, druhý díl). V případě, že se budete hledat podporu či se budete chtít na něco zeptat, navštivte naše fórum podpory, kde vám řada uživatelů ráda a ochotně poradí. Řadu užitečných informací a návodů naleznete též na oficiální stránkách podpory Firefoxu.

V průběhu dubna bude Mozilla.cz organizovat malé přátelské setkání s přispěvateli a fanoušky Firefoxu. Datum a místo bude včas upřesněno. Rádi vás tam uvidíme.

15 komentářů k článku “Finální Firefox 4 je tu. Stahujte!”

 1. Ragimiri napsal(a)

  Na stránkách podpory jsem marně hledal, jak vyřešit známý problém s hardwarovou akcelerací a vykreslováním fontů. Bohužel, kromě jediné osvědčené rady – akceleraci vypnout – jsem neuspěl.

 2. Mikk napsal(a)

  Firefox 4 smázl prvních 24 hodin IE9 (2,3 mil.) – ještě není ani devět večer (takže by měl být první den překonán i po odečtení XPéček, aby to bylo „férovější“ srovnání).
  A stále se jede 6000/min.

 3. Charla napsal(a)

  Škoda jen, že nefungují všechny doplňky. Vývojáři často zaspávají krok s už tak pomalým vývojem FX, bohužel pak se při přechodu z mocné zbraně stává slabina.

 4. ch4ser napsal(a)

  Tak co mě mrzí nejvíce je, že mi přestala fungovat hardwarová akcelerace na flashi při přehrávání z youtubka a nefunguje mi ani direct2D akcelerace ve firefoxu. při tom v Betě 12 mi to ještě jelo.:-(

 5. Michal Stanke napsal(a)

  [1] Na stránce about:config si změňte (dvojité poklepání):
  gfx.direct2d.disabled -> true
  gfx.direct2d.force-enabled -> true
  Tím se zakáže hardwarové vykreslování písma.
  Občas se to nepovede a vypne se s tím celá akcelerace (viz. about:support úplně dole), přestože pak Možnosti tvrdí opak.
  Takže spolehlivější návod:
  vypnout akceleraci v Možnostech, změnit tyto hodnoty na defaultní nastavení, zapnout akceleraci v Možnostech, změnit hodnoty jak jsem napsal. Po každém kroku odděleném čárkou restart prohlížeče.

 6. josefec napsal(a)

  No jo. Mně taky až RC zakázalo WebGL, a přitom vcelku obstojně jelo. Tak jsem si ho zase nuceně zapnul. Akcelerace je asi jen na nejnovějším hardware, tu jsem nikdy ani koutkem oka nezahlédl.

  Zajímalo by mě, kdo pracuje na české verzi stránek s informacemi o novém Firefoxu, na které odkazuje mozilla.com/cs pod odkazem „dovědět se více“. Je tam toho i teď ještě docela dost anglicky. Se divím, že to nebylo připraveno na start předem. Ještě asi ve tři odpoledne se člověk dostal na stránku, kde bylo Firefox 3.6 je x-krát rychlejší, stahujte nyní. 🙂

 7. ch4ser napsal(a)

  Jinak podle čeho zásadně poznám, že akcelerace skutečně funguje tak jak má? Může někdo hodit screen grafických funkcí z about:support??

 8. Michal Stanke napsal(a)

  Na about:support úplně dole.
  Direct2D povolen true=zapnuto
  Grafická akcelerace Windows 1/1=zapnuto, 0/1=vypnuto.

 9. ch4ser napsal(a)

  Aha, takže directd2D mám false a Grafická akcelerace Windows 1/1=zapnuto.

 10. Pavel Cvrček napsal(a)

  Na řešení podobných věcí je zde fórum, které je na adrese http://forum.mozilla.cz/. Prosím neřešte podobné věci zde. Díky.

 11. michal zobec napsal(a)

  jak to bude s tou podporou instalace v podnikových sítích, tzn. popora přizpůsobení, instalace v podobě MSI balíčku a podpora Group Policy?

 12. Jan stetar napsal(a)

  Jsem zklamán! Lišta navigace a lišta záložek si prohodily místo. Nechápu proč!
  Dále mi zmizela okna rychlá volba která jsem měl zobrazené při otevření nového panelu! Je tam místo toho jakési ICQ search.
  Chci zpátky starý Firefox!

 13. Charla napsal(a)

  Dá se nějak snadno odstranit křížek na liště doplňků?

 14. Jan stetar napsal(a)

  omlouvám se za kritiku, už jsem na to přišel.
  Praavým tlačítkem na „nastavit lišty“

 15. David napsal(a)

  Tak hodně štěstí!!!