Rubriky: Firefox

Firefox 40 si budete moci stáhnout v 64bitové verzi i pro Windows

Naposledy jsme o 64bitové verzi Firefoxu pro Windows informovali v březnu. Tehdy byla dostupná pro noční sestavení a Developer Edition (dříve Aurora) pro vývojáře. Od začátku dubna byla dostupná i v kanálu Beta, ale k vydání zatím stále nedošlo.

Čekání ale skončí vydáním už příštího Firefoxu 40 v srpnu tohoto roku (důkazem je Bug 1181014). Ke stažení bude nová verze standardní cestou na oficiální stránce Mozilla.org i na našem webu.

Pokud byste chtěli Firefox 40 v 64bitové verzi vyzkoušet už teď, můžete stažením zmiňované betaverze ze stránky Download Firefox Beta.

9 komentářů k článku “Firefox 40 si budete moci stáhnout v 64bitové verzi i pro Windows”

 1. Charla napsal(a)

  Předpokládám správně, že x64 verze bude mít nějaké ty háčky, jako třeba nefunkčnost doplňků? Nebo těch se změna příliš nedotkne?

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Většina doplňků by měla v 64bitovém Firefoxu bezpečně fungovat – problém bude jen u těch, které obsahují binární součásti, a ty možná Mozilla z bezpečnostních důvodů vypustí časem úplně. A pak samozřejmě nebudou fungovat zásuvné moduly, které nejsou 64bitové.

   64bitovou verzi zkušebně používám na Windows od dubna a na žádný problém jsem nenarazil, naopak mi přišla rychlejší. Samozřejmě pokud byste používal nějaký specifický doplněk, 32bitová verze existuje beze změny dál.

 2. colos napsal(a)

  Předpokládám, že přesto, že mám 64bit systém mohu dál používat FF 32 bit. Proč bych měl přejít na 64bit? FF 32bit mi léta funguje, někdy lépe někdy hůř… Nenapadá mě žádný důvod, snad jen ta rychlost o které píšete resp. o pocitu, že je rychlejší.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Samozřejmě 32bit bude beze změn dál, je jenom na vás, jestli se rozhodnete místo ní stáhnout 64bit nebo ne.

   Rozdíly jsou jaké jsem popsal a pak vyšší výkon v náročných aplikacích, které potřebují hodně paměti.

   Pokud se vás nic z uvedeného netýká, je jedno, kterou verzi použijete.

 3. FiftyCent napsal(a)

  Poznáme vůbec rozdíl v něčem? Jinak máš drobný překlep na konci zprávičky.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Já jsem rozdíl subjektivně poznal. Můžete také vyzkoušet.

   Aplikace z Marketplace fungují i na 32bitovém Firefoxu bez problémů. Pokud by tam byla ale nějaká náročnější, nebo vůbec nějaký port z C do JavaScriptu, může být potřeba víc paměti a pak 64bit pomůže.

   Překlep „stráncy“ jsem opravil, díky.

 4. FiftyCent napsal(a)

  64bit je kvůli těm hrám v tom vašem marketplace že jo?

 5. AlpinCZ napsal(a)

  Také již nějakou tu dobu využívám 64bit verzi a nemohu si stěžovat. Oproti 32bit jsem nezaznamenal žádný větší problém a to ani u doplňků.

  Co určitě mohu potvrdit je (alespoň u mě) zvýšení rychlosti, nejvíce při startu prohlížeče. Já mám W7 Pro 64 a zkrátka to znát jde.

  Jestli tedy máte tu možnost, určitě bych se toho nebál 🙂

  Alpin

 6. FiftyCent napsal(a)

  Je pravda, že takové Zoner Photo studio mi v x64 startuje rychleji. Takže kromě možnosti, že Firefox může využít více paměti a být svižnější, asi bude dalším důvodem rychlejší start aplikace.