Rubriky: Firefox

Firefox je pro Windows nabízen i v 64bitové verzi

Jak informuje Mozilla Hacks, Firefox se začal distribuovat pro Windows i v 64bitové verzi. Zatím pouze ve verzi Developer Edition, ale zdá se, že první klasická verze Firefoxu pro 64bit by mohl být Firefox 38 (nyní ve vývojovém kanálu Aurora). Zatímco pro Linux a Mac OS X jsou 64bitové verze k dispozici celkem dlouho, verze pro Windows nebyla dosud priorita. Absence benefitů a potenciální problémy se zásuvnými moduly spíše odrazovaly. Doba však pokročila. Zásuvné moduly postupně z prohlížečů mizí a 64bitová verze prohlížeče se začíná hodit pro provozování náročných webových aplikací, zejména her v asm.js.

Hra ve Firefoxu 64 bit

5 komentářů k článku “Firefox je pro Windows nabízen i v 64bitové verzi”

 1. xkomczax napsal(a)

  A jaké pluginy nejčastěji šlo? Co vím, tak Flash i Java (dva nejrozšířenější) se již nějaký čas dají sehnat v 64bit verzích.
  Každopádně vidím to jako krok správným směrem 😉

 2. Michal Stanke napsal(a)

  Flash i Java 64bit jsou delší dobu, to je pravda, Flash asi 3 roky. Jde spíš o to, že 64bitová verze prohlížeče donedávna moc nepřinášela kromě práce s tím, aby „nové“ pluginy fungovaly. S trendem zbavit se pluginů nejlépe úplně a rozšířením her i zmiňovaného asm.js ale výhody převážily.

 3. JR napsal(a)

  Ještě by to chtělo oficiální distribuci v MSI

 4. Michal Stanke napsal(a)

  Bohužel MSI zatím není. Můžete si jej ale vytvořit. Návod např. na http://www.klaus-hartnegg.de/gpo/msi_firefox.html .

 5. JR napsal(a)

  Že není mi je známo, proto ten povzdech. 🙂 Cesty jak jej vytvořit znám, ale je to dost otravné.