Rubriky: Firefox

Firefox 5 Beta již brzy

Vývojová verze Firefoxu 5 je již několik týdnů dolaďována v rámci vývojové větve mozilla-aurora a příští týden by se měla začít dostávat k uživatelům betaverzí. Příští týden v úterý (17. května) je naplánován přesun Firefoxu 5 do fáze betaverze. V rámci ní bude nejprve otestován, a pravděpodobně do týdne se nabídne uživatelům betaverzí. Vydání Firefoxu 5 je pak naplánováno na 21. června.

V betaverzi Firefoxu 5 by měly fungovat doplňky, které fungují ve Firefoxu 4. Výjimkou budou pouze ty, u kterých se objeví v souvislosti s novou verzí nějaký problém. Potřebná infrastruktura pro ověření kompatibility doplňků prozatím není dokončena, takže se může ještě stát, že nabídnutí betaverze Firefoxu 5 uživatelům se může až o týden odložit.

Funkčnost Firefoxu 6 bude v souvislosti s krátkými vývojovými cykly dokončena o týden později tj. 24. května. Vydání finální verze Firefoxu 6 je pak plánováno na srpen. Uživatelům betaverzí bude však nabídnut již na přelomu června/července.

3 komentářů k článku “Firefox 5 Beta již brzy”

  1. Alpin napsal(a)

    A po převedení FF5 do betaverze se přesune FF6 z větve Nightly do větve Aurora?

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Firefox 6 se přesune do Aurory 24. května tj. o týden později.

  3. Kronko napsal(a)

    No doplnky z FF4 by sice mali fungovat FF5 ale nefunguju. Teda zatial. FF5b2 mi nefunguju Lastpass ani sticky a tie potrebujem najviac. No nic hodil som naspat FF4 a pockam kym to aktualizuju.