Firefox 57 bude skrývat tlačítko správce stahování


Firefox 57 se pomalu překlápí do betaverze, ke všem změnám, vylepšením a úpravám v rozhraní a na pozadí se ale přidá ještě jedna. Firefox bude automaticky skrývat tlačítko se seznamem probíhajících stahování, dokud není potřeba.

V rámci rozhraní Photon přibude na lištu nové tlačítko Knihovny stránek. V něm se dostanete k většině uložených dat o prohlížení – záložkám, historii, synchronizovaným panelům, uloženým snímkům stránek a taky seznamu stažených souborů. Co se ale v knihovně nezobrazuje jsou právě probíhající stahování, která mají vlastní tlačítko. To bude nyní ve výchozím stavu schované, protože jím zobrazený seznam je prázdný. Objeví se automaticky až v momentě, kdy začnete stahovat první soubor. Pak už na liště zůstane až do zavření Firefoxu. Vynutit trvalé zobrazení tlačítka na liště půjde přímo v přizpůsobení a nastavení lišt.

Přečtěte si také

23 odpovědí

 1. Charla napsal(a) :

  Z knihovny stránek mi nešel odstranit Pocket. Což doufám, že se napraví. Opravdu ho nechci ve svém Firefoxu.
  Dynamicky zobrazované tlačítko 😉 To bude zmatených uživatelů 🙂

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Charla: extensions.pocket.enabled pro Pocket stále funguje. 😉
   Jj, chvilku mi to trvalo, ale systém jsem pochopil. Osobně by se mi víc líbilo vidět v knihovně všechna stahování, i ta probíhající, ale je pravda, že by to bylo o kliknutí navíc, takže samostatné tlačítko má pořád smysl.

 2. xystus napsal(a) :

  Automaticky skrývané tlačítko je v poho. Za mě chválím. Nevíte někdo, jak dostat hamburger menu vpravo? Pocket mám taky na false.

 3. xystus napsal(a) :

  57 už je v beta verzi? Kde? Prosím link … .

  1. CZ napsal(a) :

   Česky se tomu říká neschopnost porozumět psanému textu 🙂

 4. Charla napsal(a) :

  OffTopic: KLasické doplňky zaniknou. Co bude se slovníky na kontrolu pravopisu? Ty jsou také jako doplněk a aktuálně mi nepřijde, že by byly WebExtensions 🙂

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Slovníky jsou úplně jiný typ doplňku než rozšíření, se XULem nemají nic společného. Takže pro ně se nic nemění. Stejně tak vyhledávcí moduly.

 5. Karel napsal(a) :

  Nešlo by k tomu tlačítku doplnit alespoň počet stahovaných souborů, když už ani ten čas tam není?

  1. Charla napsal(a) :

   Osobně bych rád čas a nebo malý proužek jako byl kdysi. Aktuální znázornění mi dělá dost problém, jelikož mám poruchu barvocitu takže když nenalepím čumák na monitor, tak v podstatě nejsem schopen rozeznat jak na tom stahování je. NAŠTĚSTÍ windows indikují progress na ikoně v task baru, to mě zachraňuje 😉

 6. xystus napsal(a) :

  Kam se poděl FF 57?

  1. Tomáš Zelina napsal(a) :

   Co tím myslíte?

 7. xystus napsal(a) :

  Tomáši, na Nigthly mám po aktualizaci 58, Beta samozřejmě do uvolnění 56 do stabilní verze je obsazená … je někde možnost 57 stáhnout?

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Firefox 57 je teď v Developer edition. Běžný build betaverze bude příští týden.

 8. Calvin napsal(a) :

  RIP Firefox 57

 9. Calvin napsal(a) :

  Dá se vůbec nějak upravit to zkriplené GUI FF57? To je hnus kolik je místa před i za adresním řádkem.

  Existují asi jen dvě možnosti. Nechat si Firefox 56 a nebo přejít na Chrome, který své GUI nemění tak často jako Mozilla a jeho experti.

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Calvin: Dá se přizpůsobit víc než teď. Ty mezery jsou „pružné mezery“, co bývali ve Firefoxu dřív, a dají se dát pryč nebo naopak kamkoliv jinam. K tomu se navíc od adresního řádku oddělilo tlačítko obnovit/zastavit načítání a tlačítka pro pohyb zpět a vpřed v historii, které se dají taky kamkoliv přendat. A pak přibyla ještě možnost změnit velikost rozhraní, nebo si nastavit tmavý motiv.

 10. Calvin napsal(a) :

  To je sice hezké, ale pořád nemění nic na faktu….že to je odporné. Proč má má Firefox do verze 57 default theme světle modrý nádech a ta 57 je placatá a bílá (nebo tmavá viz Opera taky humus) s ikonkami jako by to někde kreslil tenkou tužkou.

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Možná proto, že dosavadní verze byly navrhované pro W7 a 57+ cílí spíš na W10. Nebo taky proto, že u plných ikonek se nedají moc dělat animace, které docela dost pomáhají v orientaci v uživatelském rozhraní. O tomhle designu bylo jasno docela dávno. První veřejné obrázky jsou

 11. Calvin napsal(a) :

  No tržní podíl OS vypovídá, že lidem asi tak nevoní W10 a cpát design menšinového OS do browseru je prasárna.

  1. Karel napsal(a) :

   W7 má cca 2 roky podpory. Pak se přidá k WXP a na trhu prakticky zůstane jenom W10.

  2. Michal Stanke napsal(a) :

   Calvin: Trend W10 ukazuje pravý opak. http://gs.statcounter.com/windows-version-market-share/desktop/worldwide/#monthly-201609-201709

 12. Calvin napsal(a) :

  Netmarketshare zase říká něco jiného.

 13. Calvin napsal(a) :

  Ten idiot co vymyslel tu animaci jak se překresluje tlačítko zastavit a načíst, to musel být super genius. To je výhoda těch super černobílých ikonek? OMG.