Rubriky: Firefox

Firefox 57 bude skrývat tlačítko správce stahování


Firefox 57 se pomalu překlápí do betaverze, ke všem změnám, vylepšením a úpravám v rozhraní a na pozadí se ale přidá ještě jedna. Firefox bude automaticky skrývat tlačítko se seznamem probíhajících stahování, dokud není potřeba.

V rámci rozhraní Photon přibude na lištu nové tlačítko Knihovny stránek. V něm se dostanete k většině uložených dat o prohlížení – záložkám, historii, synchronizovaným panelům, uloženým snímkům stránek a taky seznamu stažených souborů. Co se ale v knihovně nezobrazuje jsou právě probíhající stahování, která mají vlastní tlačítko. To bude nyní ve výchozím stavu schované, protože jím zobrazený seznam je prázdný. Objeví se automaticky až v momentě, kdy začnete stahovat první soubor. Pak už na liště zůstane až do zavření Firefoxu. Vynutit trvalé zobrazení tlačítka na liště půjde přímo v přizpůsobení a nastavení lišt.

23 komentářů k článku “Firefox 57 bude skrývat tlačítko správce stahování”

 1. Charla napsal(a)

  Z knihovny stránek mi nešel odstranit Pocket. Což doufám, že se napraví. Opravdu ho nechci ve svém Firefoxu.
  Dynamicky zobrazované tlačítko 😉 To bude zmatených uživatelů 🙂

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Charla: extensions.pocket.enabled pro Pocket stále funguje. 😉
   Jj, chvilku mi to trvalo, ale systém jsem pochopil. Osobně by se mi víc líbilo vidět v knihovně všechna stahování, i ta probíhající, ale je pravda, že by to bylo o kliknutí navíc, takže samostatné tlačítko má pořád smysl.

 2. xystus napsal(a)

  Automaticky skrývané tlačítko je v poho. Za mě chválím. Nevíte někdo, jak dostat hamburger menu vpravo? Pocket mám taky na false.

 3. xystus napsal(a)

  57 už je v beta verzi? Kde? Prosím link … .

  1. CZ napsal(a)

   Česky se tomu říká neschopnost porozumět psanému textu 🙂

 4. Charla napsal(a)

  OffTopic: KLasické doplňky zaniknou. Co bude se slovníky na kontrolu pravopisu? Ty jsou také jako doplněk a aktuálně mi nepřijde, že by byly WebExtensions 🙂

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Slovníky jsou úplně jiný typ doplňku než rozšíření, se XULem nemají nic společného. Takže pro ně se nic nemění. Stejně tak vyhledávcí moduly.

 5. Karel napsal(a)

  Nešlo by k tomu tlačítku doplnit alespoň počet stahovaných souborů, když už ani ten čas tam není?

  1. Charla napsal(a)

   Osobně bych rád čas a nebo malý proužek jako byl kdysi. Aktuální znázornění mi dělá dost problém, jelikož mám poruchu barvocitu takže když nenalepím čumák na monitor, tak v podstatě nejsem schopen rozeznat jak na tom stahování je. NAŠTĚSTÍ windows indikují progress na ikoně v task baru, to mě zachraňuje 😉

 6. xystus napsal(a)

  Kam se poděl FF 57?

  1. Tomáš Zelina napsal(a)

   Co tím myslíte?

 7. xystus napsal(a)

  Tomáši, na Nigthly mám po aktualizaci 58, Beta samozřejmě do uvolnění 56 do stabilní verze je obsazená … je někde možnost 57 stáhnout?

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Firefox 57 je teď v Developer edition. Běžný build betaverze bude příští týden.

 8. Calvin napsal(a)

  RIP Firefox 57

 9. Calvin napsal(a)

  Dá se vůbec nějak upravit to zkriplené GUI FF57? To je hnus kolik je místa před i za adresním řádkem.

  Existují asi jen dvě možnosti. Nechat si Firefox 56 a nebo přejít na Chrome, který své GUI nemění tak často jako Mozilla a jeho experti.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Calvin: Dá se přizpůsobit víc než teď. Ty mezery jsou „pružné mezery“, co bývali ve Firefoxu dřív, a dají se dát pryč nebo naopak kamkoliv jinam. K tomu se navíc od adresního řádku oddělilo tlačítko obnovit/zastavit načítání a tlačítka pro pohyb zpět a vpřed v historii, které se dají taky kamkoliv přendat. A pak přibyla ještě možnost změnit velikost rozhraní, nebo si nastavit tmavý motiv.

 10. Calvin napsal(a)

  To je sice hezké, ale pořád nemění nic na faktu….že to je odporné. Proč má má Firefox do verze 57 default theme světle modrý nádech a ta 57 je placatá a bílá (nebo tmavá viz Opera taky humus) s ikonkami jako by to někde kreslil tenkou tužkou.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Možná proto, že dosavadní verze byly navrhované pro W7 a 57+ cílí spíš na W10. Nebo taky proto, že u plných ikonek se nedají moc dělat animace, které docela dost pomáhají v orientaci v uživatelském rozhraní. O tomhle designu bylo jasno docela dávno. První veřejné obrázky jsou

 11. Calvin napsal(a)

  No tržní podíl OS vypovídá, že lidem asi tak nevoní W10 a cpát design menšinového OS do browseru je prasárna.

  1. Karel napsal(a)

   W7 má cca 2 roky podpory. Pak se přidá k WXP a na trhu prakticky zůstane jenom W10.

  2. Michal Stanke napsal(a)

   Calvin: Trend W10 ukazuje pravý opak. http://gs.statcounter.com/windows-version-market-share/desktop/worldwide/#monthly-201609-201709

 12. Calvin napsal(a)

  Netmarketshare zase říká něco jiného.

 13. Calvin napsal(a)

  Ten idiot co vymyslel tu animaci jak se překresluje tlačítko zastavit a načíst, to musel být super genius. To je výhoda těch super černobílých ikonek? OMG.