Firefox 6 a kontrola zásuvných modulů

Pokud si v aktuální vývojové verzi Firefoxu otevřete Správce doplňků a přejděte do sekce Zásuvné moduly, můžete si v horní části stránky povšimnout nového odkazu. Ten uživatele vyzývá, aby si zkontrolovali aktuálnost svých zásuvných modulů. Ty jsou, jak známo, častým zdrojem bezpečnostních problémů a mít je v aktuální verzi se tudíž vyplatí. Odkaz vede na webovou stránku Mozilla Plugin Check.

Možná si vzpomenete, že ve starších verzích Firefoxu odkaz (či spíše tlačítko) byl, ale v souvislosti s přepracováním Správce doplňků ve Firefoxu 4 zmizel. Nejedná se tudíž ani tak o novinku, jako spíš takový malý „návrat“. Jednu připravovanou novinku však přece zmíníme. Aplikace Mozilla Plugin Check by měla být brzy k dispozici v češtině.

Kontrola zásuvných modulů ve Firefoxu 6

Přečtěte si také

3 odpovědi

  1. Michal Stanke napsal(a) :

    Je nějaký důvod, proč Firefox nekontroluje aktualizace pluginu společně s doplňky? Stačilo by, kdyby nějakým malým okýnkem informoval, že je k dispozici nová verze.

  2. Pavel Cvrček napsal(a) :

    Jediným důvodem je to, že pro to ještě nikdo nenapsal kód. Pak je ještě otázka, zda je pro to již připravena i serverová strana. Každopádně něco takového je plánováno.

  3. Stanislav Marek napsal(a) :

    Netuším, jak se mi to povedlo, ale alespoň mně FF6.0a1 pěkně řval při neaktuálním modulu (sám mě přesměroval na plugincheck web 🙂 ) už je tomu asi týden.