Rubriky: Firefox

Firefox 6 a kontrola zásuvných modulů

Pokud si v aktuální vývojové verzi Firefoxu otevřete Správce doplňků a přejděte do sekce Zásuvné moduly, můžete si v horní části stránky povšimnout nového odkazu. Ten uživatele vyzývá, aby si zkontrolovali aktuálnost svých zásuvných modulů. Ty jsou, jak známo, častým zdrojem bezpečnostních problémů a mít je v aktuální verzi se tudíž vyplatí. Odkaz vede na webovou stránku Mozilla Plugin Check.

Možná si vzpomenete, že ve starších verzích Firefoxu odkaz (či spíše tlačítko) byl, ale v souvislosti s přepracováním Správce doplňků ve Firefoxu 4 zmizel. Nejedná se tudíž ani tak o novinku, jako spíš takový malý „návrat“. Jednu připravovanou novinku však přece zmíníme. Aplikace Mozilla Plugin Check by měla být brzy k dispozici v češtině.

Kontrola zásuvných modulů ve Firefoxu 6

3 komentářů k článku “Firefox 6 a kontrola zásuvných modulů”

  1. Michal Stanke napsal(a)

    Je nějaký důvod, proč Firefox nekontroluje aktualizace pluginu společně s doplňky? Stačilo by, kdyby nějakým malým okýnkem informoval, že je k dispozici nová verze.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Jediným důvodem je to, že pro to ještě nikdo nenapsal kód. Pak je ještě otázka, zda je pro to již připravena i serverová strana. Každopádně něco takového je plánováno.

  3. Stanislav Marek napsal(a)

    Netuším, jak se mi to povedlo, ale alespoň mně FF6.0a1 pěkně řval při neaktuálním modulu (sám mě přesměroval na plugincheck web 🙂 ) už je tomu asi týden.