Rubriky: Firefox

Firefox umožní posílat informace o výkonu prohlížeče

Taras Glek z Mozilly ve svém blogu zmiňuje jednu z připravovaných novinek pro Firefox 7. Je jím dobrovolný sběr dat o výkonu a využití prohlížeče, kterým budou moci uživatelé přispět k jeho dalšímu zlepšování. Jak Taras uvádí, klasické benchmarky, které jsou často používány k různým porovnání výkonu, mají velký problém v tom, že velmi obtížně ukazují reálný výkon prohlížeče. Ten se totiž často liší uživatel od uživatele a ovlivňuje jej řada faktorů (např. počet nainstalovaných rozšíření).

Počínaje Firefoxem 7 budou moci uživatelé aktivovat anonymní zasílání dat o výkonu prohlížeče a o tom, jaké funkce v něm používají. Již v aktuální vývojové verzi můžete na konfigurační stránce about:config aktivovat předvolbu toolkit.telemetry.enabled. Pro zobrazení posbíraných dat si můžete nainstalovat rozšíření about:telemetry, které vám na stejnojmenné stránce umožní zobrazit aktuálně posbíraná data.

Posbíraná data Mozille umožní získat lepší představu o využití Firefoxu uživateli. Z dostupných informací prozatím není patrné, zda bude uvedená funkce aktivní pouze ve vývojových verzích nebo bude k dispozici i ve stabilní verzi.

2 komentářů k článku “Firefox umožní posílat informace o výkonu prohlížeče”

  1. Charla napsal(a)

    V celku nemám nic proti „anonymnímu“ sběru dat, která pomohu něco zlepšit – Mozille v tomhle ohledu ještě věřím. Ale pokud by ta funkce byla i ve stabilní verzi, tak by tam měla být about:telemetry už od počátku a ne jako další start zpomalující doplněk. Přeci jen lidé rádi pomohou, ale budou chtít vědět alespoň jednou co, že tedy od nich odchází a pokud už tam bude funkce na sběr nevidím důvod proč rovnou někam, např do technických informací nedat přehled.

  2. Data napsal(a)

    Vypada to, ze ID software zapracoval a je po DOOMu.
    Doporucuji pouzit grafiku s FreeDOOMu ta nama s ID nic spolecneho a timpadem do toho nemaji co kecat…