Rubriky: Firefox

Firefox 8 bude umět po startu obnovovat panely na vyžádání

Ve vývojové verzi Firefoxu 8, která se momentálně nachází ve vývojovém kanálu Aurora, si můžete v dialogu Možnosti povšimnout u nastavení domovské stránky nové volby. Pod Nenahrávat panely, dokud nejsou vybrány se skrývá možnost rychlejší obnovy relací při startu prohlížeče. Standardně se v rámci obnovy postupně znovu načtou všechny panely. Pokud však zaškrnete výše zmíněnou volbu, nedojde k opětovnému načtení obsahu panelů při startu, ale až tehdy, když se přepnete na panel, na který jste dosud neklepli.

Nová volba pro obnovu relace

Nebude patrně existovat jednotný názor na to, zda je lepší obnovit všechny panely při startu či až v situaci, kdy s ním chce uživatel pracovat. Co uživatel, to názor 🙂

4 komentářů k článku “Firefox 8 bude umět po startu obnovovat panely na vyžádání”

 1. v6ak napsal(a)

  No výborně! To je to, co mi ve FF4+ kvůli nekompatibilitě BarTabu chybělo. Ve FF6 je částečná náhrada (pro Panoramu) a ve FF8 už asi kompletní náhrada.

 2. Michal Stanke napsal(a)

  Skvělá novinka. Už aby byla FF8 beta a já ji mohl trochu klidněji používat.
  Vždycky mi trochu vadilo, že pokud si uložím nebo připnu víc oken, doplatím na to při dalším spuštění. Ukládání si všeho do záložek je takové nešikovné – tak mi už nebyly na několik set a to se je snažím průběžně probírat.

 3. Petr S. napsal(a)

  No, jestli jsem dobře pochopil popisovanou funkčnost, tak jde pouze o přidání UI ke konfigurační volbě, která ve FF existuje již asi od verze 4. Nyní jde téhož dosáhnout přes nastavení browser.sessionstore.max_concurrent_tabs=0 v about:config.

 4. mab napsal(a)

  Čili jde o implementaci variace na rozšíření BarTab. Rozumné, velmi rozumné. Zločinci jako já, kteří mají otevřeny desítky záložek to ocení. Zmíněné rozšíření sice funguje, ale čím novější verze FF, tím o něco hůř.