Rubriky: Firefox

Firefox a připravované tiché aktualizace

Automatická aktualizace jsou nedílnou součástí Firefoxu. Jakmile je vydána nová verze, je skrze ně rychle dostupná všem uživatelům. Historie aktualizací ve Firefoxu sahá někam před Firefox 1.0 a v Mozille nyní připravují drobné, ale často žádané vylepšení. Ano, jsou jím tiché aktualizace.

Jak se Brian R. Bondy rozepisuje, v Mozilly nyní pracuje na systému tichých aktualizací a v Bugzille jsou dostupné první výsledky. Brian v příspěvku uvádí, že ve Windows na pozadí poběží služba, která se bude o automatické aktualizace starat a bude je v závislosti na nastavení instalovat sama. Zmiňuje přitom, že bez ohledu na počet instalací verzí Firefoxu poběží na pozadí jen jedna služba.

Uvádí též, že zmíněné služba bude volitelná. Pokud o službu tichých aktualizací nebudete mít zájem, nebudete si ji muset instalovat a aktualizace pro vás budou dostupné jako dnes. Firefox přitom patrně nebude jedinou aplikací, která tuto službu bude využívat, počítá se i s Thunderbirdem a SeaMonkey. A kdy bude vše dostupné? Podle aktuálního plánu se zdá, že se tato funkce dostane k uživatelům zkraje příštího roku, ve vývojové verzi patrně dříve.

7 komentářů k článku “Firefox a připravované tiché aktualizace”

 1. Charla napsal(a)

  Bude jedna služba na FX a TB dohromady, nebo bude mít každý produkt svou? Bylo řečeno, že n instancí FX bude mít jen jednu, ale zda tutéž jednu bude využívat i TB případně další aplikace.

 2. Linda napsal(a)

  Vypada to tak, ze od v10 to bude zas konkurencie schopny a plnohodnotny prehliadac, na co sa velmi, ale velmi tesim a modlim sa, aby nedoslo k odlozeniu funkci: new download manager, silent updates-velmi dolezita vec, new home tab. Optimalizacia rychlosti GUI a startu.
  Ak to stihnu do januara, tak mozilla rullez a vsetci stastni:0

 3. Edds napsal(a)

  fajn konecne, dufam ze to bude pre vsetky aktualizacne kanaly, teda aj pre Nightly, aby som to uz nemusel vobec riesit 🙂

 4. David napsal(a)

  No tady by mohl být problém, když někdo bude mít jak Nightly, tak Auroru, betu i finální verzi. 40 megabajtů při vydání finální verze, 30 při vydání bety, 20 při každodenní aktualizaci…

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Tvůj komentář jsem si přečetl několikrát a ani poté jsem jej nepochopil.

 6. Charla napsal(a)

  [4] Koho trápí cca 150 MB. při dnešních rychlostech a objemech stahovaných dat je 150 MB zcela zanedbatelné. Tim spíš aby někoho trápilo nějakých 20 MB denně. Jediné kdy by to mohl chtít někdo řešit je GPRS přes mobil, ale na druhou stranu přece když jsem na mobilu tak nestahuji aktualizace.

 7. Michal Stanke napsal(a)

  [4]: Při aktualizacích se stahuje jen rozdíl, ne celá instalace. Takže u Nightly je to třeba 1MB.
  Když vyjde finální verze, tak se beta ani aurora kvůli tomu nemění – ty si jedou dál po svém. Takže v tomhle konkrétním případě by docházelo většinou pouze ke každodenní aktualizaci Nightly + jednou za čas by se přidala finální, beta nebo aurora. I kdyby se aktualizovaly všechny kanály najednou, nemyslím si, že by to překročilo 20MB.