Firefox a vzhled připravovaného Správce stahování

O připravovaném novém Správci stahování jsme se zde již několikrát zmiňovali. Aktuálně se s ním můžete již setkat ve vývojovém kanálu UX, který slouží pro zkoušení a ladění úprav grafického rozhraní a v Bugzille probíhá sběr reakcí. Protože ne každý z vás používá vývojovou verzi Firefoxu (a už vůbec ne kanál UX), připravili jsme pro vás pár aktuálních ukázek.

Na prvním obrázku si můžete všimnout tlačítka Správce stahování, které informuje o zbývajícím čase aktuálního stahování. Jedná se o tlačítko, takže ačkoliv je na obrázku umístěno na liště s panely, je možné jej přesunout na jiné místo ve Firefoxu.

Po klepnutí na tlačítko se vám zobrazí detail Správce stahování v rámci „bubliny“. Nejedná se tedy o samostatné okno jako u existujícího správce.

Obsah okna přibližně odpovídá existujícímu Správci stahování. Výjimkou je vyhledávání a mazání, které je nyní dostupné v Knihovně stránek.

Přečtěte si také

7 odpovědí

 1. Richard852 napsal(a) :

  Ještě mi tam chybí možnost „Remove all from list“ a „Show all download history“ přes pravý klik, příp. tlačítka.

 2. Edds napsal(a) :

  myslim ze stiahnute subory by sa mali zo zoznamu automaticky zmazat po zatvoreni firefoxu

 3. puchal napsal(a) :

  ještě jsem náhodou objevil, že u přinuté karty v UX verzi nejsou záložky a ani adresářní řádek (tím pádem ani tlačíto vpřed)

 4. Alpin napsal(a) :

  Ahoj.
  Mohl bych vědět jaký je rozdíl mezí vývojovým kanálem UX a vývojovou větví Nightly ?

  Děkuji moc 🙂

 5. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Rozdíl je jednoduchý. UX je specializovaný kanál vývoje, kde se zkouší a testují různé změny v grafickém rozhraní Firefoxu, které se po dokončení stanou součástí vývojové větve nightly. Existují i další specializované vývojové větve. Např. pro JavaScript, Správce doplňků, vývojářské nástroje atd.

 6. Mysteria napsal(a) :

  Takže by se dalo říct, že UX je ještě víc mladší než Nightly?
  UX => Nightly => Aurora => Beta => Stable?

 7. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Pokud to omezíš na úpravy grafického rozhraní, pak ano. U zbytku je to klasické Nightly. Nightly bych navíc považoval za stabilnější než specializované vývojové verze.