Rubriky: Firefox

Bude Firefox skrývat tlačítko Vpřed?

Po levé straně adresního řádku Firefoxu se obvykle nachází tlačítka Zpět/vpřed (ve Windows spíše kombinované tlačítko). Vývojáři nyní uvažují, že by se tlačítko Vpřed nezobrazovalo v případě, kdy je neaktivní a nelze reálně někam vpřed přejít. Podobu si můžete prohlédnout na následujících obrázcích a úpravu prozatím ji naleznete ve vývojovém kanále UX. Začlenění se možná dočkáme ve Firefoxu 9.

Tlačítka Zpět/vpřed ve Firefoxu

Tlačítka Zpět/vpřed ve Firefoxu

9 komentářů k článku “Bude Firefox skrývat tlačítko Vpřed?”

 1. Ragimiri napsal(a)

  Já se bez těch tlačítek obejdu úplně, používám klávesové zkratky Alt+šipka. 🙂

 2. Shar napsal(a)

  Ze začátku jsem si říkal, co je to zase napadá – šetřit místem tam, kde to není (zatím) třeba… Ale pak jsem si uvědomil, že tlačítko vpřed zas tak nepoužívám, tak se nic nestane. A aspoň bude hned patrné, že se vpřed jít nedá (dnes to odlišení není moc výrazné).
  Ale, přivítal bych návrat tlačítka (šipky) pro procházení historií. Ne každý si uvědomí, že má kliknout pravým tlačítkem myši.

 3. ajsp napsal(a)

  Ja si zase myslim, ze u FF sou dulezitejsi veci k reseni… zasednuti nepouzitelneho tlacitka mi neprijde rusive ani nepochopitelne; adresni radek bude vzdy odskakovat kousicek doprava a vubec – to muze rovnou mizet tlacitko zpet ci home button pri prohlizeni domovske stranky.
  Co se me tyce, tak spis zdokonalovat veci, kde je to skutecne treba – jen muj nazor. 🙂

 4. Pavel Franc napsal(a)

  Možná vás to překvapí, ale věci v UX kanále řeší tým lidí složený z grafiků, UX designerů a testerů vyhodnocující různé uživatelské studie.

  To opravdu nejsou vývojáři, kteří řeší spotřebu paměti (tým MemShrink), rychlejší JavaScript (tým SpiderMonkey), renderování a WebGL (tým GFX), nový framework pro média (tým Video), novinky v CSS (tým Layout), vývojářské nástroje (tým DevTools), 64bitovou verzi (momentálně je nejvíce práce na týmu RelEng), vývoj mobilní verze (mobilní tým), automatické testy (tým QA), atd …

 5. ajsp napsal(a)

  [4] Je-li ta reakce na moji osobu, tak me to skutecne neprekvapuje. 🙂 Jen si myslim, ze nez vyssi cislo softwaru ci skryvani tlacitek, na kt. uzivatel nemuze kliknout, by osoba pred monitorem ocenila rychlejsi start, rychlejsi GUI a vyrovnanejsi spotrebu pameti.

  Vsechno realne zkusenosti pri porovnani na nekolika strojich s hlavnimi konkurenty. Stejne jako se driv proste „zakonite“ instaloval na nove stanice Firefox jako alternativa k IE, tak dneska mi lide rikaji, ze v praci/u znameho maji/videli „cosi s ikonkou barevnou jako znak Windows“ 🙂 a ze to bylo mnohem rychlejsi a jestli nevim, co to bylo… uvidime, kazdopadne si myslim, ze slovo odbornika nemusi byt to, co si zada „mainstream“. Clovek se nikdy nezavdeci vsem a mozna jsem jen ja se svym okolim vyjimkou. 🙂

  Ale jinak bych FF pral, aby zase rostl jeho podil, vzdyt jsem ho pouzival od prvnich verzi.

 6. rosim napsal(a)

  Když budou ovládací prvky každou chvíli jinde (poskakovat podle toho, jak intenzivně bude tým vývojářů za mne vymýšlet co potřebuju a co ne) budu asi brzo jinde já.

 7. mab napsal(a)

  Souhlasím se Sharem.

 8. ((( KaaMoS ))) napsal(a)

  I’m not sure if you realized this:

  1. in Firefox UX… if you make a Tab to be an AppTab, Navigation bar is automatically hidden.
  You can enable Navigation bar via right-click over AppTab > „Show Toolbars For This Site“.

  2. When Firefox UX starts, a „Home“ AppTab is shown by default (and you can’t un-pin it via right-click).

 9. ((( KaaMoS ))) napsal(a)

  I forgot to add to the „Second“ feature I’ve mentioned that:

  1. On Options window you can Set how FIrefox UX starts:
  a. Showing Home Tab (As AppTab, which I told you it can’t be un-pinned).
  b. Showing a Blank Page.
  c. Showing windows and tabs from last session (adding a feature to load tabs ONLY when clicked).
  d. Showing a custom page (1 or more than 1, having that known button to select pages I’ve opened in that moment).