Rubriky: Firefox

Firefox bude obsahovat správu identit

Není to tak dávno, co Mozilla Labs přišlo s experimentálním rozšířením Account Manager, které představilo myšlenku napojení práce s uživatelskými účty jednotlivých webových stránek přímo na prohlížeč. Nyní se objevila informace, že bude tato podpora zahrnuta přímo ve Firefoxu. Jak konkrétně si od této podpory slibovat? Díky jednoduchému „protokolu“ si bude moci webová stránka a prohlížeč vyměňovat informace o tom, zda je uživatel na webu přihlášen či nikoliv, případně mu umožní založit nový účet. Pokud se myšlenka ujme, budou moci uživatelé pracovat se svými účty přímo v GUI prohlížeče.

11 komentářů k článku “Firefox bude obsahovat správu identit”

 1. Hrach napsal(a)

  To se mi líbí, ale je to až moc daleko 🙁

 2. v6ak napsal(a)

  Nezkoumal jsem to podrobně, ale snad s tím vyřeší i toto: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=518138

 3. chrono napsal(a)

  Tvorcovia botov sa určite tešia (aspoň nebudú musieť zisťovať kde sa prihlasuje/registruje a ako). 🙂

 4. v6ak napsal(a)

  [3] Nemyslím si, že by to bylo ve skutečnosti až tak horké, jak píšeš. Důvodů je více:
  * Zjednodušovat již vyřešené problémy asi nemá smysl.
  * Bot se asi bude registrovat především do známých systémů.
  * Myslím, že samotná registrační stránka bude zcela v režii webu. Její vyplnění je přitom řádově náročnější než její najití.

 5. marecekk86 napsal(a)

  Ahojte, opravte ma ak sa mýlim, ale toto dávno už má v sebe opera … akože ff je poriadne zabrzdený …

 6. chrono napsal(a)

  [5] Ako presne to funguje v tej Opere? Ja som nikde nevidel nič o tom, čo musí obsahovať stránka, aby to spolu s prehliadačom fungovalo tak, ako je to v tom návrhu od Mozilla Labs. Pokiaľ ale viem, tak Microsoft už niečo podobné má (ale je to obmedzené na ich serverové produkty).

 7. josefec napsal(a)

  Není to tak trochu jen nový pokus o znovuzhmotnění pradávné a již několikrát zhmotněné technologie, jako byl například MSN Passport, do kterého vkládal Microsoft kdysi takové ambice? Rozdíl by mohl být snad v tom, že by to fungovalo na otevřeném základu a principu a to by mohlo činit rozdíl dost podstatný pro to, aby se něco takového konečně rozšířilo a široce implementovalo. No, uvidíme.

 8. Charla napsal(a)

  [6] je zabržděný. Už se tu mnohokráte zmínilo, že zatímco Google chrlí jednu novinku za druhou, mozilla vždy naplánuje vydání a pak termín 5x odloží. Dřív FireFox určoval směr a trend webu, dnes spíš dohání. Ovšem všechno má své plus. Ono prorazit s něčím novým je obtížnější než implementovat úspěšný nápad a třeba v případě mozilly jej ještě vylepšit a dotáhnout k dokonalosti.
  Osobně jsem nedávno uvažoval, proč nepoužívám GCh, je rychlejší než firefox, pluginy už má taky, a pořád přináší něco nového. Nakonec jsem našel hlavní důvod v tom, že FireFox je prostě srdeční záležitostí 😉 alespoň zatím ^^ a ono GCh má taky pár chyb, které mi dost vadí.

  BTW kdy by se měla zmíněná vlastnost objevit? ve 4.0?

 9. Kori napsal(a)

  Ten drivejsi Account manager byl supr (pamatoval si a prihlasoval automaticky na vybranych strankach – pouze HTTPS). Ten novy uz je zavisly na konfiguraci webu, tj. naprd. Meli nechat puvodni a pridat podporu HTTP a bylo by to.

 10. Edic napsal(a)

  Trosku OT ale je to novinka: V najnovsom builde 3.7a5pre som si vsimol ze uz konecne funguje zobrazovanie priebehu stahovania v ikone pod Win 7 🙂

 11. Pavel Cvrček napsal(a)

  [10] Zobrazování průběhu stahování v „ikoně“ ve Windows 7 funguje již nějaký čas.