Rubriky: Firefox

Firefox Home bude pro více platforem

Aplikaci Firefox Home, která vám umožňuje přistupovat k datům z vašeho Firefoxu na iPhonu, patrně většina z vás zná. Není to ostatně tak dávno, co vyšla verze 1.0.2, která je nově k dispozici i v češtině. V blogu vývojářů mobilní verze Firefoxu se nyní objevil příspěvek, kde je popisováno, jaké jsou plány s Firefox Home do budoucna.

Jak asi řada z vás ví, mobilní verze Firefoxu není dostupná pro iPhone. Důvodem jsou omezení ze strany Apple, které znemožňují, aby byl pro iPhone dostupný jiný plnohodnotný webový prohlížeč s vlastním renderovacím jádrem. To byl ostatně jeden z impulzů vzniku aplikace Firefox Home. Ta by měla být do budoucna dostupná pro více mobilních platforem. Konkrétně na těch, pro které se mobilní verze Firefoxu neplánuje. Jedná se zejména o Blackberry a Symbian, ale uživatelé si často píší i o verzi pro iPad.

Vedle toho by se měla dále vylepšovat samotná aplikace. U verze pro iPhone by se měla vylepšit integrace s novinkami iOS4 a ostatními nativními aplikacemi. Nově by se mělo synchronizovat například nastavení vyhledávacích modulů či Firefox Panorama. Přibýt by též měla podpora pro práci se sociálními sítěmi jako je Facebook či Twitter.

3 komentářů k článku “Firefox Home bude pro více platforem”

  1. Charla napsal(a)

    a co FX Home pro Operu Mini, že by se synchronizovaly alespoň záložky a vyhledávací moduly s operou mini, když už žel Fx není pro Java telefony.

  2. v6ak napsal(a)

    [2] Bez úpravy Opery Mini asi těžko. Spíš nějaká podpora Opera Link na straně serveru.

  3. DiGi napsal(a)

    Potěšila by mě verze pro Android. Protože Firefox pro Android má k reálné použitelnosti hodně daleko a zajímavé vlastnosti Firefoxu již stihl jako nadstavbu nad zabudovaným WebKitem implementovat „Doplhin Browser“. Tedy až na ten Sync…