Firefox Home bude pro více platforem

Aplikaci Firefox Home, která vám umožňuje přistupovat k datům z vašeho Firefoxu na iPhonu, patrně většina z vás zná. Není to ostatně tak dávno, co vyšla verze 1.0.2, která je nově k dispozici i v češtině. V blogu vývojářů mobilní verze Firefoxu se nyní objevil příspěvek, kde je popisováno, jaké jsou plány s Firefox Home do budoucna.

Jak asi řada z vás ví, mobilní verze Firefoxu není dostupná pro iPhone. Důvodem jsou omezení ze strany Apple, které znemožňují, aby byl pro iPhone dostupný jiný plnohodnotný webový prohlížeč s vlastním renderovacím jádrem. To byl ostatně jeden z impulzů vzniku aplikace Firefox Home. Ta by měla být do budoucna dostupná pro více mobilních platforem. Konkrétně na těch, pro které se mobilní verze Firefoxu neplánuje. Jedná se zejména o Blackberry a Symbian, ale uživatelé si často píší i o verzi pro iPad.

Vedle toho by se měla dále vylepšovat samotná aplikace. U verze pro iPhone by se měla vylepšit integrace s novinkami iOS4 a ostatními nativními aplikacemi. Nově by se mělo synchronizovat například nastavení vyhledávacích modulů či Firefox Panorama. Přibýt by též měla podpora pro práci se sociálními sítěmi jako je Facebook či Twitter.

Přečtěte si také

3 odpovědi

  1. Charla napsal(a) :

    a co FX Home pro Operu Mini, že by se synchronizovaly alespoň záložky a vyhledávací moduly s operou mini, když už žel Fx není pro Java telefony.

  2. v6ak napsal(a) :

    [2] Bez úpravy Opery Mini asi těžko. Spíš nějaká podpora Opera Link na straně serveru.

  3. DiGi napsal(a) :

    Potěšila by mě verze pro Android. Protože Firefox pro Android má k reálné použitelnosti hodně daleko a zajímavé vlastnosti Firefoxu již stihl jako nadstavbu nad zabudovaným WebKitem implementovat „Doplhin Browser“. Tedy až na ten Sync…