Rubriky: Thunderbird

Thunderbird 3.3 a rychlé přesunutí kontaktu do jiné složky

Pokud provozujete Thunderbird 3 a výše, pak pravděpodobně víte, že když v hlavičce e-mailu klepnete na kontakt, máte možnost jej pomocí místní nabídky snadno přidat do kontaktů, případně upravit. Kontakty se přidávají do výchozí složky kontaktů, což ne každému vyhovuje. Někteří uživatelé (jako např. já) dávají přednost třídění kontaktů do konkrétních složek.

Až dosud však nebyla v hlavním okně Thunderbirdu možnost rychle změnit složku s kontakty pro nově přidaný kontakt. V aktuální vývojové verzi Thunderbirdu to však již možné je. Pokud nad kontaktem zvolíte jeho rychlou úpravu, uvidíte možnost rychlé změny složky s kontakty. Pokud používáte Thunderbird 3.0 či 3.1, nemusíte zoufat. Existuje totiž rozšíření, které vám stejnou funkčnost umožní.

Rychlá změna složky kontaktů v Thunderbirdu

3 komentářů k článku “Thunderbird 3.3 a rychlé přesunutí kontaktu do jiné složky”

 1. Charla napsal(a)

  Doufám, že se objeví i některé další a poměrně samozřejmé funkce. Přeci jen třídit kontakty je hezké, ale to si mohu udělat přímo v adresáři, ale to, že se adresář a psaní nové zprávy otevírá do extra okna je dosti pitomé. Navíc samozřejmost, jako mít možnost vidět velikost příloh u zprávy taky není, nebo celkovou velikost složky s maily (včetně podsložek).
  Občas se to hodí, když potřebuji poslat víc souborů a vím, že mi SMTP server propustí jen určitý objem, tak by se hodilo vidět kolik ty přílohy mají. Ano mohu se podívat přímo v systému, ale proč to dělat mimo?

 2. kajman napsal(a)

  Souhlasím s Charlou.
  Psaní nové zprávy by mělo být otevíráno do nové záložky a ne do extra okna. Nebo alespoň možnost to tak volitelně nastavit, nechápu proč to tak není, když se záložky v Thunderbirdu už čas používají!
  Podobně i ta velikost příloh by se hodila.
  Proč si kvůli takovým samozřejmostem kupovat PostBox, když to může být přímo v základu?
  Mozilla byla dlouho nejlepším inovátorem, ale postupně ztrácí. Třeba FF jsem používal už od verze 2.0, ale nedávno jsem přešel na Operu.

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  Pánové, na obecné diskuse slouží k fórum, které je na adrese http://forum.mozilla.cz/. Pokud chcete diskutovat na téma, co byste rádi viděli v Thunderbirdu a co ne, pak prosím tam. Jinak PostBox psaní zprávy v novém panelu (nikoliv záložce!) nemá.