Rubriky: Firefox

Firefox Home pro iOS bude ukončen

Mozilla oznámila, že vývoj aplikace Firefox Home bude ukončen. Firefox Home je aplikace pro iOS (iPhone, iPad), která umožňuje přes Firefox Sync přistupovat na této platformě z záložkám či historii z Firefoxu na jiných zařízení. Jak je totiž známo, Firefox pro iOS není možný z důvodů licenčních omezení ze strany společnosti Apple, resp. nikdy by z těchto důvodů nebylo možné Firefox nabídnout v rámci App Store.

Aplikace Firefox Home v době zveřejnění získala nějakou tu publicitu, ale reálně ji používá pouze asi 100 tisíc uživatelů. Aplikace tak bude dále podporována jen do konce letošního roku a bude též odstraněna z App Store. Zdrojový kód aplikace je dostupný na GitHubu, takže případní zájemci mohou vytvářet nové verze.

Mozilla, i přes restrikce ze strany Apple, přemýšlí, co do budoucna uživatelům iOS nabídnout. V červnu například představila koncept webového prohlížeče pro iPad, který běží s využitím integrovaného webového prohlížeče (resp. WebKitu). Do budoucna se patrně dočkáme dalších podobných experimentů.