Jak ve Firefoxu 15 přemístit lištu s panely pod adresní řádek

O novinkách Firefoxu 15 jsme se tu již rozepisovali, ale jak už to bývá, ne vždy zmíníme vše, co by stálo za to zmínit. A jak nás již několik uživatelů upozornilo, zmizela ve Firefoxu 15 z nabídky možnost přepnout zobrazení lišty s panely pod adresní řádek prohlížeče tj. do podoby, jakou ukazuje následující screenshot.

Firefox 4 a pořadí lišt jako ve Firefoxu 3.6

Možnost přepnout zobrazení lišty s panely pod adresní řádek však zmizela pouze z GUI. Pokud chcete přesunout lištu s panely pod adresní řádek prohlížeče, přejděte na konfigurační stránku about:config a proveďte přepnutí předvolby browser.tabs.onTop.

9 komentářů k článku “Jak ve Firefoxu 15 přemístit lištu s panely pod adresní řádek”

 1. Loogr napsal(a)

  hmm, tak já to mám v nabídce standardně i ve FF15
  http://www.2i.cz/80f55872a1

 2. poljos napsal(a)

  Ta nabídka je i ve Firefoxu 15 – a je aktivní (tudíž lze přepínat polohu lišty panelů stejně jako dříve).

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  (Ne)viditelnost té položky je v kódu nějak podmíněna. Nezkoumal jsem přesně jak, ale ano, asi ji někteří uživatelé vidí. Nejsou to ti, co mají nastaveno zobrazování lišty s panely pod adresním řádkem z předchozích verzí?

 4. poljos napsal(a)

  Ono to funguje nějak divně. Vypadá to, že to drželo nastavení z minulé verze, ale časem (nesledoval jsem při jaké příležitosti), ta volba zmizela. Pokud se to pak nastaví přes about:config, tak se to znovu objeví a lze to přepínat Nahoru – Dolů. Pokud má někdo z minula panely dole, tak potom v menu vidí možnost změnit panely Nahoru nebo Dolů. Je to asi nějaký bug.

 5. Kája napsal(a)

  pokud měl lištu v minulé verzi přehozenou, tak update na 15 ji tam nechá a zachová i volbu. Pokud instalujete čistou instalaci, volba není.

 6. RadimV napsal(a)

  V sekci Kdy vyjde… máte napsáno 8. října má tam ale být 9. října.

 7. poljos napsal(a)

  Na čisté instalaci asi nezáleží, ale záleží na novém profilu. I když i v tom to právě záhadně zmizelo (následně jsem to nastavil přes bout:config a drží to).

 8. Zdeněk napsal(a)

  Položka mi také zmizela z nabídky, ale horší je, že se mi lišta panelů přesunula z lišty aplikace (zůstalo tam jen tlačítko Firefox) o jeden řádek dolů.
  Dá se to nějak změnit?

 9. Pavel Cvrček napsal(a)

  [6] Díky za upozornění. Opraveno.