Rubriky: Firefox

Firefox je nově dostupný i pro Palm Pre

Firefox je již nějaký čas dostupný pro mobilní zařízení a to konkrétně pro Android a Maemo. Dave Townsend, který v Mozille normálně pracuje na Správci doplňků, však ve svém volném čase provedl naportování Firefoxu pro Palm Pre. Možná si někteří z vás vzpomenou, že jsme o tom mluvili letos na jaře, ale tehdy ještě nebyla k dispozici žádná verze. To však již není pravdou, Firefox pro Palm Pre nese označení PreFox a je k dispozici volně ke stažení na stránkách projektu.

Nutno podotknout, že se nejedná o oficiální verzi Firefoxu. Jak navíc autor portu uvádí, jedná se o vývojovou verzi, která má řadu známých chyb. Ke svému běhu potřebuje webOS 1.4.5 a byla testována pouze na zařízení Sprint Palm Pre.

Jeden komentář k článku “Firefox je nově dostupný i pro Palm Pre”

  1. Georgo napsal(a)

    Vyzkoušel jsem a musím uznat, že je to hezké možná tak na ukázku. Když si vzpomenu, jak pomalé bylo Minimo na Windows Mobile, tak to tehdy byl ještě blesk. PreFox po čase naběhl, je neskutečně pomalý, líný, nerozumí si s HW klávesnicí a rád padá :o( PreFox má před sebou ještě dlouhou cestu – Oproti integrovaném prohlížeči (celý webOS je postaven na webkitu) je to opravdu šnek (a to si nejsem jist, jestli šněky neurážím) :o(