Rubriky: Firefox

Firefox konsoliduje předvolby pro vyhledávání

V aktuální vývojové verzi Firefoxu 23 došlo k malé, ale významné konsolidaci předvoleb pro vyhledávání. Řada z vás asi zná či slyšela o problémech uživatelů s nechtěně změněným vyhledáváním v adresním řádku prohlížeče. Příkladem budiž Babylon, ICQ, AVG a další. Toto vyhledávání bylo skryto za předvolbou keyword.url na konfigurační stránce about:config, takže z pohledu běžného uživatele skryto.

Nově budou všechna místa v aplikaci, kde je možné vyhledávat, vázána na vyhledávací modul, který uživatel zvolí v poli vyhledávání vedle adresního řádku. Od Firefoxu 19 prohlížeč upozorňuje uživatele, pokud je vyhledávání v adresním řádku změněno a nabízí obnovu nastavení. Počítaje Firefoxem 23 toto upozornění již nebude potřeba.

4 komentářů k článku “Firefox konsoliduje předvolby pro vyhledávání”

 1. Lucas napsal(a)

  Kdy bude nastavení v panelu? V jaké verzi bude vyštípán kod zbytečné kontroly doplňků? Díky za info

 2. Jiří Macich ml. napsal(a)

  Určitě platí druhá polovina druhého odstavce? Firefox 19 ani Firefox 20 nemají nic takového v poznámkách k vydání. Při čisté instalaci bez jakýchkoliv úprav nebo rozšíření si nechají třeba ICQ Search vnutit bez upozornění.

  Navíc myslím, že i zde se objevila zpráva, že daná funkce se do Firefoxu 19 nestihla zařadit. Měla být až ve Firefoxu 20, ovšem v poznámkách k vydání ani při jednoduchém testu ji nevidím. Bohužel 🙁

  Na druhou stranu zmíněnou konsolidaci oceňuji. Ještě by to chtělo konečně přesunout správu vyhledávacích modulů do Správce doplňků.

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  Máš pravdu, chybička se vloudila. Nakonec se to má objevit ve Firefoxu 21. Viz https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=718088#c61

 4. Lopez napsal(a)

  Uz bylo nacase. Zase jsem mel nastaveny vyhledavani do nejaky diry.