Firefox konsoliduje předvolby pro vyhledávání

V aktuální vývojové verzi Firefoxu 23 došlo k malé, ale významné konsolidaci předvoleb pro vyhledávání. Řada z vás asi zná či slyšela o problémech uživatelů s nechtěně změněným vyhledáváním v adresním řádku prohlížeče. Příkladem budiž Babylon, ICQ, AVG a další. Toto vyhledávání bylo skryto za předvolbou keyword.url na konfigurační stránce about:config, takže z pohledu běžného uživatele skryto.

Nově budou všechna místa v aplikaci, kde je možné vyhledávat, vázána na vyhledávací modul, který uživatel zvolí v poli vyhledávání vedle adresního řádku. Od Firefoxu 19 prohlížeč upozorňuje uživatele, pokud je vyhledávání v adresním řádku změněno a nabízí obnovu nastavení. Počítaje Firefoxem 23 toto upozornění již nebude potřeba.

Přečtěte si také

4 odpovědi

 1. Lucas napsal(a) :

  Kdy bude nastavení v panelu? V jaké verzi bude vyštípán kod zbytečné kontroly doplňků? Díky za info

 2. Jiří Macich ml. napsal(a) :

  Určitě platí druhá polovina druhého odstavce? Firefox 19 ani Firefox 20 nemají nic takového v poznámkách k vydání. Při čisté instalaci bez jakýchkoliv úprav nebo rozšíření si nechají třeba ICQ Search vnutit bez upozornění.

  Navíc myslím, že i zde se objevila zpráva, že daná funkce se do Firefoxu 19 nestihla zařadit. Měla být až ve Firefoxu 20, ovšem v poznámkách k vydání ani při jednoduchém testu ji nevidím. Bohužel 🙁

  Na druhou stranu zmíněnou konsolidaci oceňuji. Ještě by to chtělo konečně přesunout správu vyhledávacích modulů do Správce doplňků.

 3. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Máš pravdu, chybička se vloudila. Nakonec se to má objevit ve Firefoxu 21. Viz https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=718088#c61

 4. Lopez napsal(a) :

  Uz bylo nacase. Zase jsem mel nastaveny vyhledavani do nejaky diry.