Rubriky: Firefox

Firefox má nové stránky podpory

Není to tak dávno, co jsme zde zmiňovali, že se připravují nové stránky podpory Firefoxu. Kdybychom chtěli být úplně přesní, hovořili jsme o nové podobě databáze článků podpory (knowledge base). Pod novou podobou není myšlen nový vzhled webu, ale kompletní přepsání software, na kterém běží. Ten starý, který byl založen na Tiki Wiki, s sebou nesl řadu problémů. Web měl například často pomalou odezvu, ještě hůře na tom bylo vše, co souviselo s úpravami článků a samotnou kapitolou byla lokalizace.

Tato situace je naštěstí minulostí, protože v úterý došlo ke spuštění nové databáze článků. Pokud se podíváte na domovskou stránku, všimnete si na první pohled nového vzhledu, který vychází z kompletního redesignu celého webu Mozilla.com, který je plánován. Podstatnější je, že odezva celého webu je podstatně rychlejší než bývala. Rozhraní webu je kompletně v češtině a do češtiny je nyní přeloženo něco přes 100 článků.

V následujících měsících bychom se měli dočkat řady dalších novinek. V průběhu prosince by mělo dojít k aktualizaci obsahu pro připravovaný Firefox 4.0. Postupně je začleňována nápověda k mobilní verzi Firefoxu a samotný software, který celé stránky podpory pohání, by měl získat některé novinky.

Stránky podpory Firefoxu

Jeden komentář k článku “Firefox má nové stránky podpory”

  1. David napsal(a)

    Jinak to Jde na správném místě! by mělo být Jste na správném místě! ne?