Rubriky: Mozilla

Firefox má nové logo, do aplikace se dostane v jedné z příštích aktualizací

Mozilla se již delší dobu snaží sjednotit vizuálně rozdílné ikony produktové rodiny Firefox. Na konci loňského na svém blogu představila dvě možné designové cesty, kterými by se Firefox mohl vydat, přičemž v průběhu roku se nové ikony začaly objevovat v produktech jako je Send, Monitor nebo nový správce hesel Lockwise.

Začátkem tohoto měsíce se také na některých místech začala zobrazovat zastřešující ikona celého grafického vzhledu (tzv. Master Brand logo), kterou je aktuálně možné vidět třeba v Účtech Firefoxu.

Master Brand Logo značky Firefox

Do dnešního dne ale stále chybělo to hlavní, a to samotná ikona prohlížeče. Ta byla na blogu Mozilly představena dnes. Oranžová liška i zeměkoule zůstala zachována, celé logo se ale výrazně zjednodušilo, aby odpovídalo požadavkům na moderní ikony a zapadalo do stále více používaného tzv. flat designu.

Nová podoba loga Firefoxu

Kromě samotné ikony se mění i barevná paleta a font používaný v logotypu. Doprovodný font má více sedět k zaobleným hranám používaným u nových ikon.

Samotnou změnu ještě před oficiáním uveřejněním prozradil jeden z designérů Firefoxu, který na Twitteru sdílel fotku krabice plné samolepek s novým logem.

Font používaný pro logotypy i samotné ikony budou volně ke stažení během pár týdnů.

Zdroje: CNET, Mozilla Open Design blog

13 komentářů k článku “Firefox má nové logo, do aplikace se dostane v jedné z příštích aktualizací”

 1. Willcs napsal(a)

  No to už tu dlouho nebylo. 🙂

  1. Tomáš Zelina napsal(a)

   Máte pravdu, poslední velká změna proběhla v roce 2003, to je před 16 lety… 🙂

   Firefox 2003

   1. Willcs napsal(a)

    Tak to je skvělé.

 2. Klapák napsal(a)

  Takové hezky přiteplené, pomateným linuxovským levičákům se bude líbit 🙂

 3. Honza Molnár napsal(a)

  To fakt bude v logu místo pandy nově liška?

 4. Lukáš napsal(a)

  Mně se to líbí.

 5. Ladislav Strnad napsal(a)

  Kolegové, potřebuji podporu (neumím anglicky…) Před hodinou jsem aktualizoval FF a po restartu se mi vyprázdnila (kompletně) celá sekce s přihlašovacími údaji (Soukromí a zabezpečení). Kde najdu v PC předchozí verzi údajů, případně jak uvést prohlížeč do předchozího stavu? Dík.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Dobré odpoledne.

   Ve vašem konkrétním případě se prosím podívejte na Plochu, jestli tam nenajdete složku s názvem „Původní data aplikace Firefox“. Pokud ano, s největší pravděpodobností proběhla nepovedená obnova Firefoxu. Co to je a jak obnovit data ze zálohy ve zmiňované složce na Ploše najdete v nápovědě, konkrétně v tomto článku.

   Pokud vám toto nepomůže, položte prosím dotaz na serveru podpory, který je nejlepším místem (odkaz zde v menu nahoře, následně zcela nahoře „Získat podporu“). Nápověda i možnost položit dotaz v češtině jsou tam samozřejmostí.

   1. Ladislav Strnad napsal(a)

    Ta složka tam nebyla. Zkusil jsem v nástrojích obnovit FF (ještě před Vaší odpovědí). FF se obnovil do aktuálního stavu. Teď tam ta složka je, ale je v ní aktuální stav prohlížeče. Ještě mně napadlo udělat obnovu z jiného PC, kde je synchronizovaný FF. Vyzkouším a děkuji za odkaz.

  2. Willcs napsal(a)

   Můžou za to antiviry, které poškodí soubor kam Firefox hesla ukládá. Jmenován je to opět Avast a AVG. 🙁
   V češtině jsem o tom nic nenašel, ale v angličtině se toho dá najít dost.

 6. JackBrno napsal(a)

  Ja mam stanovisko neutralni. Vice zapada do ostatnich mozillich ikon projektu.
  Soucasne logo (to co mam jeste v liste) se mi libi ale spise me zajima prohlizec samotny.
  Budouci moznost jeji premiove verze vitam, pokud me jeji proslychane VPN dostane na stranku 7digital.com a budu si moci koupit hi-res hudbu, protoze nedavna verze TORu mi to nedovoli ackoli je v okruhu 7digital.com>Spoj.Kralovstvi>Spoj.Kralovstvi>Rakousko

  1. JackBrno napsal(a)

   blob:https://imgur.com/4b165765-cca2-4a1b-a928-0cd9be1eefcc

   1. JackBrno napsal(a)

    Pardon, tamto funguje jen docasne
    https://imgur.com/a/nEd3joE