Rubriky: Firefox

Firefox nyní obsahuje implementaci Flashe v JavaScriptu

Počínaje dnešním dnem se ve vývojové verzi Firefoxu můžete setkat s JavaScriptovou implementací Flashe z projektu Shumway. Tento komunitní projekt běží již nějaký čas a výrazně jej podporuje Mozilla. Díky němu by se web prohlížený ve Firefoxu mohl v budoucnu obejít bez Flash Playeru od Adobe a Flash tak mohl být zobrazovaný i na platformách, kde jeho oficiální podpora chybí. Projekt spadá do podobné kategorie jako interní PDF prohlížeč ve Firefoxu, který je taktéž založen na webových technologiích.

Tato implementace Flashe je ve vývojové verzi ve výchozím nastavení vypnuta. Pro její zapnutí musíte na konfigurační stránce about:config přepnout předvolbu shumway.disabled. Projekt má do „finální podoby“ ještě daleko, takže zcela určitě narazíte na problémy. Případné nefunkční objekty ve Flashi lze však pomocí místní nabídky nad objektem přepnout do zobrazení pomocí klasického zásuvného modulu Flashe.

Implementace se nachází ve vývojové verzi Firefoxu 27, ale to neznamená, že bude v této verzi později dostupná pro koncové uživatele. Zcela určitě si ještě několik verzí počkáme. Je totiž stále na čem zapracovat.

3 komentářů k článku “Firefox nyní obsahuje implementaci Flashe v JavaScriptu”

  1. mab napsal(a)

    Z článku není patrno, proto se zeptám, tu volbu shumway.disabled nastavit na false?

  2. Kokos99 napsal(a)

    Super věc, rozhodně podporuju, protože Flash je zlo. Škoda jenom že v Auroře si to nevyzkouším… nevadí 🙂

  3. Tommyk napsal(a)

    Takže se konečně blíží doba úplného očištění počítače od zpomalovačů z dílny Adobe. :-)))