Rubriky: Firefox

Integrovaný prohlížeč PDF v HTML5 míří do Firefoxu 19

Firefox 18 vyšel teprve před pár dny, ale již je tu betaverze Firefox 19. V této verzi by se již měl ve finále objevit integrovaný prohlížeč PDF dokumentů. Jedná se o výsledek dlouhodobého projektu, v rámci kterého se vyvinul prohlížeč, který je realizován pomocí webových technologií jako je HTML5 a JavaScript. Ukazuje tak, jak jsou tyto technologie mocné a co dnes vše dokáží.

Počínaje Firefoxem 19 tak nebudete potřebovat externí prohlížeč jako je například Adobe Reader. PDF dokumenty bude umět Firefox zobrazit sám a bude se jednat o výchozí nastavení. Kromě základní funkčnosti nabízí prohlížeč možnost otevřít dokument v externím prohlížeči (např. již zmíněném Adobe Readeru) či spustit PDF dokument v prezentačním režimu přes celou obrazovku.

Zablokování Javy na webu Komerční banky

Integrovaný prohlížeč, který nese název pdf.js, nebude patrně využit pouze ve Firefoxu. Již dnes je součástí několika nástrojů na testování rychlosti JavaScriptu a nic nebrání jeho použití v jiných produktech či i jiných webových prohlížečích.

Nechcete používat integrovaný PDF prohlížeč chcete dát přednost Adobe Readeru či jinému externímu prohlížeči? Přejděte do dialogu Možnosti, v něm zvolte sekci Aplikace a v zobrazeném seznamu u Přenositelný formát dokumentu (PDF) zvolte v rozbalovací nabídce volbu Použít Adobe Reader (v aplikaci Firefox).

Nastavení prohlížeče PDF ve Firefoxu

Vykreslování PDF by tedy již bylo. Bude dalším úspěchem vykreslování Flashe v HTML5? Těžko říci, ale v Mozille na tom pracují.