Rubriky: Firefox

Firefox pro tablety se představuje

S Firefoxem se kromě desktopu můžete setkat i na mobilních zařízeních. Oproti desktopové verzi tam má odlišný vzhled, který je upraven pro malá rozlišení, které mobilní zařízení mají. Již delší dobu se však pracuje na vzhledu speciálně pro tablety. Nepředstavujte si pod tím jinou barvu ikonek, jednoduše mají tablety svá specifika, takže se pro ně připravilo upravené grafické rozhraní. To se již pomalu začíná objevovat ve vývojové verzi a budete se s ním setkávat na tabletech, které běží na Androidu.

Ukázka Firefoxu pro tablety

Řada ukázek je dostupná v galerii na Flickeru. Možná si vzpomínáte, jak jsme nedávno zmiňovali několik návrhů realizace prohlížení v panelech na tabletech. Výsledné řešení si můžete prohlédnout na následujícím obrázku. V závislosti na natočení tabletu je přepínání mezi panely umístěno po levé straně jako u mobilního zařízení nebo přímo na hlavní liště aplikace.

Firefox na tabletu a panely

6 komentářů k článku “Firefox pro tablety se představuje”

 1. Ragimiri napsal(a)

  Verze pro iPad bude taky?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Ne. Jsou zde bohužel licenční omezení ze strany Apple, které to znemožňují.

 3. Lukec napsal(a)

  Bude prohlížeč pouze pro android 3.0? Nebo i pro nižší verze?

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  Firefox pro mobily je dostupný pro Android 2.1 a výše.

 5. Kamil napsal(a)

  Kde jej můžu stáhnout?

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Firefox pro tablety se speciálním vzhledem se nakonec před 6 lety nekonal. Firefox pro Android nebo iOS, ať už tablet nebo telefon, stáhnete přes tlačítko vpravo nahoře nebo na https://www.mozilla.cz/stahnout/. Na tabletu vypadá podobně jako na počítači.