Rubriky: Firefox

Návrhy práce s panely u Firefoxu pro tablety

Čas od času se diskutuje, zda koncept panelů v prohlížeči, jak jej vídáme v dnešních webových prohlížečích, je již zastaralý či nikoliv. Názory se různí, ale je faktem, že v případě mobilních zařízení je odlišný přístup více než vhodný. Na rozdíl od desktopu nemají chytré telefony či tablety vysoké rozlišení, kurzor nahrazuje dotyk prstu a je potřeba též vzít v potaz to, jak uživatel zařízení drží a používá.

Zatímco v případě Firefoxu pro mobily zvolili vývojáři koncept skrytého pruhu s náhledy panelů po levé straně okna prohlížeče, v případě vzhledu pro tablety experimentují, jak přepínání mezi panely nejlépe realizovat. Jak zmiňují, tablety vyžadují trochu jiný přístup. Na následujících videích se můžete podívat na tři návrhy a popřemýšlet, který z návrhů by se vám nejvíce líbil.

6 komentářů k článku “Návrhy práce s panely u Firefoxu pro tablety”

 1. Velda napsal(a)

  Mě by teda nejvíc vyhovola ten poslední anebo ten, kde jsou panely vpravo, ale kdyby tam byli furt a nemizeli… 🙂

 2. DiGi napsal(a)

  No nevím, stávající řešení Firefoxu pro Android (vysunutí lišt ze stran obrazovky) mi přijde lepší.

 3. Štěpán Pernický napsal(a)

  Osobně mě nejvíce zaujala druhá varianta. Nejvíce se podobá té z klasických počítačů a nezabere příliš místa na obrazovce.

 4. nexis napsal(a)

  Já osobně bych se nejvíce přikláněl k první variantě… 🙂

 5. Martin Hubáček napsal(a)

  Mě osobně se líbí varianta č.2.

 6. David napsal(a)

  Osobně, mě by se zamlouvala poslední varianta. Panely v menu – originální nápad šetřící místo… A ještě k tomu přidat položku pro spuštění Panoramy… A klidně to i zahrnout do prostředí Firefoxu pro desktopy – jakmile je zjištěno, že je málo místa na zobrazení, vyskočí bublina „Firefox nyní přesune panely pod tlačítko Panely a nastaví malá ovládací tlačítka. Jestli chcete mít panely zobrazeny jako doposud, zvětšte okno Firefoxu“, přesunuly se panely a zmenšila by se tlačítka – to by se zobrazovalo, kdyby okno nebylo maximalizováno. Jestli ano, žádná bublina by se nezobrazovala, jenom by se zmenšila tlačítka a přesunuly by se panely…