Návrhy práce s panely u Firefoxu pro tablety

Čas od času se diskutuje, zda koncept panelů v prohlížeči, jak jej vídáme v dnešních webových prohlížečích, je již zastaralý či nikoliv. Názory se různí, ale je faktem, že v případě mobilních zařízení je odlišný přístup více než vhodný. Na rozdíl od desktopu nemají chytré telefony či tablety vysoké rozlišení, kurzor nahrazuje dotyk prstu a je potřeba též vzít v potaz to, jak uživatel zařízení drží a používá.

Zatímco v případě Firefoxu pro mobily zvolili vývojáři koncept skrytého pruhu s náhledy panelů po levé straně okna prohlížeče, v případě vzhledu pro tablety experimentují, jak přepínání mezi panely nejlépe realizovat. Jak zmiňují, tablety vyžadují trochu jiný přístup. Na následujících videích se můžete podívat na tři návrhy a popřemýšlet, který z návrhů by se vám nejvíce líbil.

Přečtěte si také

6 odpovědí

 1. Velda napsal(a) :

  Mě by teda nejvíc vyhovola ten poslední anebo ten, kde jsou panely vpravo, ale kdyby tam byli furt a nemizeli… 🙂

 2. DiGi napsal(a) :

  No nevím, stávající řešení Firefoxu pro Android (vysunutí lišt ze stran obrazovky) mi přijde lepší.

 3. Štěpán Pernický napsal(a) :

  Osobně mě nejvíce zaujala druhá varianta. Nejvíce se podobá té z klasických počítačů a nezabere příliš místa na obrazovce.

 4. nexis napsal(a) :

  Já osobně bych se nejvíce přikláněl k první variantě… 🙂

 5. Martin Hubáček napsal(a) :

  Mě osobně se líbí varianta č.2.

 6. David napsal(a) :

  Osobně, mě by se zamlouvala poslední varianta. Panely v menu – originální nápad šetřící místo… A ještě k tomu přidat položku pro spuštění Panoramy… A klidně to i zahrnout do prostředí Firefoxu pro desktopy – jakmile je zjištěno, že je málo místa na zobrazení, vyskočí bublina „Firefox nyní přesune panely pod tlačítko Panely a nastaví malá ovládací tlačítka. Jestli chcete mít panely zobrazeny jako doposud, zvětšte okno Firefoxu“, přesunuly se panely a zmenšila by se tlačítka – to by se zobrazovalo, kdyby okno nebylo maximalizováno. Jestli ano, žádná bublina by se nezobrazovala, jenom by se zmenšila tlačítka a přesunuly by se panely…