gHacks objevuje zajímavé doplňky pro Firefox


Na serveru gHacks.net se za poslední dny objevily hned dva tipy na nové zajímavé doplňky pro Firefox, oba jsou samozřejmě napsané pomocí WebExtensions API a kompatibilní s budoucími verzemi Firefoxu. A oba do jisté míry nahrazují starší doplňky jejichž autoři se rozhodli, že je pro nové API nebudou přepisovat.

První doplněk Download Star je nástroj pro hromadné stahování. Základní funkce nahrazuje oblíbený doplněk DownThemAll, který je určený pro hromadné stahování souborů z webové stránky. Stačí kliknout na tlačítko a zobrazí se nabídky pro výběr odkazů ke stažení a cílového umístění, samozřejmě s možností filtrování a nastavení chování, pokud dojde ke kolizi názvu souborů. Naopak zatím chybí pokročilejší funkce třeba pro počet současně stahovaných souborů nebo nastavení rychlosti.

Druhý doplněk Taborama ocení všichni, kdo si chtějí organizovat své panely. Zatím jde spíše o ukázku než plnohodnotnou správu panelů, protože doplňky zatím nemohou manipulovat s lištou panelů (což se ale změní). Hlavní funkce Taboramy tak vychází hlavně z kontejnerových panelů, které jsou v nočních sestavení Firefoxu a můžete je také vyzkoušet jako experiment Test Pilot. Pro kontejnerové panely nabízí jednodušší správu a autor má zřejmě v plánu pomocí kontejnerů nahradit skupiny panelů včetně „většího“ UI, než jenom tlačítko na liště s nabídkou.

(Zdroj: gHacks.net)

4 komentářů k článku “gHacks objevuje zajímavé doplňky pro Firefox”

 1. Charla napsal(a)

  „A oba do jisté míry nahrazují starší doplňky jejichž autoři se rozhodli, že je pro nové API nebudou přepisovat.“ Z toho vyplývá, že DownThemAll oficiálně končí?

  Napadá mě, Thunderbird je založen na Firefoxu ESR, tzn. časem u něj taky dojde na tvrdý přechod na WebExtensions?

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Přiznám se, že nemám tušení, jak bude vývoj Thunderbirdu dále pokračovat. U SeaMonkey je rozhodnuto, že na WebExtensions přejde, u Thunderbirdu se spíš mluvilo o možnosti přepisu třeba do Electronu, ale to je horizont roku nebo dvou.

  2. Calvin napsal(a)

   Lidí stojící za doplňky byli skutečnou duší Firefoxu, Mozilla je kopla do řiti. Firefox bude upadat do zapomnění a možná dopadne jako Netscape 😀

 2. tatoch napsal(a)

  a půjde dostat panely pod adresní řádek? 🙂