Rubriky: Mozilla

Gnome Web přidá podporu pro synchronizaci pomocí Firefox Sync

Nová verze prohlížeče Gnome Web bude obsahovat možnost synchronizace záložek, uložených hesel, otevřených panelů a historie.

Jak nastínil jeden z vývojářů na svém blogu, funkce bude využívat synchronizační servery Mozilly, díky čemuž bude možná synchronizace nejen s ostatními instancemi Gnome Webu, ale i s desktopovým a mobilním Firefoxem. Vše bylo vyvinuto vysokoškolským studentem z Rumunska v rámci programu Google Summer of Code. Jeho práce využívá liberálních podmínek služby Firefox Sync, které takové použití výslovně dovolují.

Novinka má být součástí verze 3.26, která má vyjít spolu s následující stabilní verzí desktopového prostředí Gnome 13. září.

Gnome Web (dříve známý jako Epiphany) je prohlížeč založený na WebKitu, který je vyvíjen v rámci linuxového prostředí Gnome.

(Zdroj: http://www.omgubuntu.co.uk)

11 komentářů k článku “Gnome Web přidá podporu pro synchronizaci pomocí Firefox Sync”

 1. Mozilla.cz na Facebooku napsal(a)

  A v čem je rozdíl mezi LastPassem a Firefox Syncem, kromě toho, že LastPass je placený (resp. velmi omezený ve verzi zdarma) a Firefox Sync je zdarma vždy? 🙂

 2. Mozilla.cz na Facebooku napsal(a)

  Firefox Sync používá end-to-end šifrování a data odcházejí už z prohlížeče zašifrovaná, navíc je, narozdíl od LastPassu, open-source. Jak Sync funguje je pěkně popsáno na blogu: https://blog.mozilla.org/warner/2014/05/23/the-new-sync-protocol/

 3. Juraj Gašparovič na Facebooku napsal(a)

  To je pekne ale lastpass je lastpass. Ma na androide aj skvelu apku. A co ked na androide nebudem pouzivat firefox? Jak sa dostanem k heslam? Firefox je dlhe roky moj najoblubenejsi browser. Ale na androide je firefox cista tragédia. A to nemam ziadne lovend zariadenie.

 4. Mozilla.cz na Facebooku napsal(a)

  Samozřejmě nemůžeme nikoho nutit, aby používal Firefox Sync místo komerčních produktů. Ale pokud člověk používá na všech platformách Firefox (případně Gnome Web), tak je Sync více než dostačující. Co se rychlosti Firefoxu na Androidu (ale i na desktopu) týče, na podzim vyjde verze Firefoxu 57, se kterou přijdou velké změny v rychlosti. Rozdíl je už nyní znát ve Firefoxu Nightly a to jak na Androidu, tak na desktopu.

 5. David Jakubec napsal(a)

  Spíš by mě zajímalo jestli bude podporovat něco jako ublock origin jako je teď i pro MS Edge?

  1. Josef Krásný na Facebooku napsal(a)

   Je jenom na vývojářích, jestli své produkty převedou na nové API. Ptejte se autora doplňku uBlock Origin, jaké má plány.

  2. František Zatloukal napsal(a)

   Gnome Web má aktivní blokování reklam už ve výchozím nastavení, bez nějakého doplňku.

 6. Josef Krásný na Facebooku napsal(a)

  Já tedy privátní firmě nevěřím. Co budete dělat, až firma jednoho dne prostě zavře krám? Svobodný software je pro mě jistější volbou. Vím, že řada lidí žije v přesvědčení, že co je placené, to je bezpečné a lepší než věc, která je zdarma. Přitom zrovna Lastpass už byl hacknut, stačí jenom googlit. Na dotaz lastpass hacked mi Google vyhodil zajímavé články. 🙁

 7. Juraj Gašparovič na Facebooku napsal(a)

  Josef Krásný Ano, lastpass bol hacknuty tak ako aj ine pod. sluzby, weby, spolocnosti atd. Avsak z lastpassu neboli odsudzene ziande hesla a info o klientoch. Ak mas ine info, hod link.

 8. David Jakubec napsal(a)

  Tohle vím, že tam něco je pro blokování na základě seznamů, a pokud to web degraduje, musí se celé blokování vypnout. Tak takové blokování je na nic, proto jsem zmínil ublock origin, ketrý umožní lokální filtry, zamezí načítání velkých souborů, dle vlastní volby, a co je důležité má log, kterému nic neunikne, oproti tomu co je v adblocku plus.

  1. Jura napsal(a)

   David Jakubec

   Taky používám uBlock.
   Teď je možnost si jej stáhnou ve vývojové verzi pro FF 57.