Gnome Web přidá podporu pro synchronizaci pomocí Firefox Sync

Nová verze prohlížeče Gnome Web bude obsahovat možnost synchronizace záložek, uložených hesel, otevřených panelů a historie.

Jak nastínil jeden z vývojářů na svém blogu, funkce bude využívat synchronizační servery Mozilly, díky čemuž bude možná synchronizace nejen s ostatními instancemi Gnome Webu, ale i s desktopovým a mobilním Firefoxem. Vše bylo vyvinuto vysokoškolským studentem z Rumunska v rámci programu Google Summer of Code. Jeho práce využívá liberálních podmínek služby Firefox Sync, které takové použití výslovně dovolují.

Novinka má být součástí verze 3.26, která má vyjít spolu s následující stabilní verzí desktopového prostředí Gnome 13. září.

Gnome Web (dříve známý jako Epiphany) je prohlížeč založený na WebKitu, který je vyvíjen v rámci linuxového prostředí Gnome.

(Zdroj: http://www.omgubuntu.co.uk)

Přečtěte si také

11 odpovědí

 1. David Jakubec napsal(a) :

  Spíš by mě zajímalo jestli bude podporovat něco jako ublock origin jako je teď i pro MS Edge?

  1. František Zatloukal napsal(a) :

   Gnome Web má aktivní blokování reklam už ve výchozím nastavení, bez nějakého doplňku.

 2. David Jakubec napsal(a) :

  Tohle vím, že tam něco je pro blokování na základě seznamů, a pokud to web degraduje, musí se celé blokování vypnout. Tak takové blokování je na nic, proto jsem zmínil ublock origin, ketrý umožní lokální filtry, zamezí načítání velkých souborů, dle vlastní volby, a co je důležité má log, kterému nic neunikne, oproti tomu co je v adblocku plus.

  1. Jura napsal(a) :

   David Jakubec

   Taky používám uBlock.
   Teď je možnost si jej stáhnou ve vývojové verzi pro FF 57.