Rubriky: Firefox Mobily

Rozhraní Photon už i v telefonech

O tom, že se do mobilních zařízení také chystá nové rozhraní Photon, jsme na Mozilla.cz již psali. Zatím šlo ale pouze o návrhy na obrázcích. To se změnilo s novou verzí Firefoxu Nightly pro Android, která již Photon v celé své kráse obsahuje.

Firefox pro Android s Photonem

Při běžném prohlížení bude patrná hlavně změna barev navigační lišty, která je v současné době šedo-bílá, v Photonu je buď bílá v případě běžného režimu, tmavě šedá v případě toho anonymního. Rozhraní tak působí mnohem čistším dojmem a značně se přibližuje Photonu na desktopu.

Anonymní režim indikuje tmavá barva navigační lišty

Proměnou prošly i ikonky, které jsou nyní výraznější a větší, tedy i lépe rozpoznatelné v prostředí, ve kterém se od displeje telefonu odráží velké množství obrazců.

Změny se dočkal i seznam otevřených panelů, kde jsou nyní větší, a tím pádem více vypovídající náhledy. Z oranžové barvy se navíc označení aktivního panelu změnilo na barvu modrou, respektive fialovou v případě anonymního režimu.

Seznam otevřených panelů v Photonu

Photon je zatím k dispozici pouze v nočních verzích, které se dostanou mezi běžné uživatele až na podzim, a je tím pádem celkem vidět, že je stále na čem pracovat, i tak je ale Photon příjemnou změnou, která vede k čistšímu a příjemnějšímu uživatelskému rozhraní.

7 komentářů k článku “Rozhraní Photon už i v telefonech”

 1. Vladimír Sladký na Facebooku napsal(a)

  Spíš kdyby tam raději udělali aby se dalo měnit pořadí záložek podle potřeby přímo v telefonu a ne to jen kvůli tomu muset nechat synchronizovat s PC a pořadí záložek měnit jen tam – navíc je ten Firefox i čím dál tím větší, tak i když mám rootnutý telefon a vymazáno vše nepotřebné (pro některé aplikace jsem tedy využil místo i v systému) tak tam zabírá tolik místa, že pokud chci instalovat nějaké aktualizace, tak už napřed musím smazat data právě z Firefoxu a potom je vždy hned obnovit ze zálohy … 🙁

  1. Mozilla.cz na Facebooku napsal(a)

   Je možné, že za velikost aplikace můžou právě synchronizovaná data. Když napíšete na fórum podpory (https://support.mozilla.org) více podrobností, třeba se problém podaří vyřešit. 🙂

  2. Vladimír Sladký na Facebooku napsal(a)

   Už jsem kvůli tomu sybchronizaci i vypl a vytvořil záložky znova (i za cenu nemožnosti jejich setřídění) právě aby se mi tam nevracely i ty (nechtěné a nepotřebné záložky z PC kerých mám v profilu starém dobrých 15 let a jestli ne vi víc opravdu hodně – někdy si budu muset najít čas promazat ty už opravdu nepotřebné a nefunkční), ale přesto i nově vytvožený profil na Androidu toho místa (hlavně právě na starším telefonu s malou pamětí) zabírá opravdu hodně …

  3. Mozilla.cz na Facebooku napsal(a)

   Vladimír Sladký Samotná aplikace mi zabírá 50 MB, její data pak dalších 25 MB. Je třeba brát v potaz, že narozdíl od jiných prohlížečů má mobilní Firefox v sobě celé vykreslovací jádro, které tvoří podstatnou část jeho velikosti a zmenšit bohužel nejde.

  4. Vladimír Sladký na Facebooku napsal(a)

   Těď jsem se díval, mně verze 57 zabírá 51,09 MB, data 79,33 MB + 369 kB na SD kartě a celkem tedy 131 MB, což už je ve starém telefonu s malou pamětí opravdu docela hodně. Mám tedy i nějaké doplňky, ale opravdu se mi nechce celý profil vytvářet a hlavně konfigurovat znovu, když už jej mám taky dost dlouho a je tedy velká pravděpodobnost, že když do nového profilu vše vrátím (tedy i právě ty doplňǩy atd.) takže do takovýchto rozměrů tedy stejně určitě hodně brzy naroste zase …

 2. David Jakubec napsal(a)

  V.S: doporučil bych zálohovat záložky jako html a otvíral bych odkazy z toho souboru, pokud by s tím nebyl problém, vymazal je z prohlížeče. Pokud by byly některé opravdu tak užitečné, tak je zase do prohlížeče dostal.
  Já používal bookmarks checker, teď v novém profilu, mám opravdu jen minimum z nich proto, ne, že by zabíraly místo ale proto, že citelně zpomalovaly prohlížeč, třeba chvilkové záseky byly otravné, cca ve verzi 20+.

 3. Calvin napsal(a)

  Sladký ze Šebrova známý troll co píše jako idiot své zvratky na jednom zpravodajském portále.