Rozhraní Photon už i v telefonech

O tom, že se do mobilních zařízení také chystá nové rozhraní Photon, jsme na Mozilla.cz již psali. Zatím šlo ale pouze o návrhy na obrázcích. To se změnilo s novou verzí Firefoxu Nightly pro Android, která již Photon v celé své kráse obsahuje.

Firefox pro Android s Photonem

Při běžném prohlížení bude patrná hlavně změna barev navigační lišty, která je v současné době šedo-bílá, v Photonu je buď bílá v případě běžného režimu, tmavě šedá v případě toho anonymního. Rozhraní tak působí mnohem čistším dojmem a značně se přibližuje Photonu na desktopu.

Anonymní režim indikuje tmavá barva navigační lišty

Proměnou prošly i ikonky, které jsou nyní výraznější a větší, tedy i lépe rozpoznatelné v prostředí, ve kterém se od displeje telefonu odráží velké množství obrazců.

Změny se dočkal i seznam otevřených panelů, kde jsou nyní větší, a tím pádem více vypovídající náhledy. Z oranžové barvy se navíc označení aktivního panelu změnilo na barvu modrou, respektive fialovou v případě anonymního režimu.

Seznam otevřených panelů v Photonu

Photon je zatím k dispozici pouze v nočních verzích, které se dostanou mezi běžné uživatele až na podzim, a je tím pádem celkem vidět, že je stále na čem pracovat, i tak je ale Photon příjemnou změnou, která vede k čistšímu a příjemnějšímu uživatelskému rozhraní.

Přečtěte si také

7 odpovědí

  1. David Jakubec napsal(a) :

    V.S: doporučil bych zálohovat záložky jako html a otvíral bych odkazy z toho souboru, pokud by s tím nebyl problém, vymazal je z prohlížeče. Pokud by byly některé opravdu tak užitečné, tak je zase do prohlížeče dostal.
    Já používal bookmarks checker, teď v novém profilu, mám opravdu jen minimum z nich proto, ne, že by zabíraly místo ale proto, že citelně zpomalovaly prohlížeč, třeba chvilkové záseky byly otravné, cca ve verzi 20+.

  2. Calvin napsal(a) :

    Sladký ze Šebrova známý troll co píše jako idiot své zvratky na jednom zpravodajském portále.