Rubriky: Firefox

Grafické návrhy obsahu nového panelu Firefoxu

Firefox v současné době v základu neobsahuje „pestřejší podobu“ nově otevřeného panelu, která by například nabízela odkazy na nejčastěji navštěvované stránky. Případní zájemci tak dávají přednost různým doplňkům. Změna se však připravuje a nový panel by měl získat novou podobu. Na následujícím obrázku si můžete prohlédnout návrh z letošního května.

Návrh nového panelu

Na obrázku můžete vidět znázorněný nový „domovský panel“, o kterém se diskutovali již před vydáním Firefoxu 4. Na následujícím obrázku se můžete podívat na „jednodušší“ návrh.

Návrh nového panelu Firefoxu

S tímto návrhem se již můžete částečně setkat ve vývojové verzi UX branch nightly, v které se objevují různé experimenty s grafickým rozhraním Firefoxu. Aktuálně se v této větvi můžete například setkat s upravenou podobou pole vyhledávání.

Návrh pole vyhledávání

Zpět ale k předchozímu návrhu. V rámci něj se zmiňuje i vyhledávání v adresním řádku (v případě nově otevřeného panelu).

Adresní řádek

U všeho výše uvedeno platí, že se jedná o návrhy, které se často do finální podoby výrazně změní (případně nejsou vůbec realizovány). Není též zmíněno, co a v jaké verzi Firefoxu by se mělo objevit.

Jeden komentář k článku “Grafické návrhy obsahu nového panelu Firefoxu”

  1. Martin napsal(a)

    Na obrázcích vidím, že se změna by se mohla týkat i domovské stránky. Doufám, že pokud to realizují, tak to udělají nastavitelné, tj. že ty jejich fíčury půjdou vypnout a zůstalo by tam jen vyhledávání jak je to dnes.