Rubriky: Mozilla

Instantbird 0.2 je k dispozici v češtině

Většina z vás pravděpodobně zná aplikace jako Firefox, Thunderbird či SeaMonkey. Nejedná se však o všechny aplikace, které na kódu Mozilly staví. Těch je několik desítek a mezi ty více známé se řadí Instantbird. Jedná se o klienta pro instant messaging s podporou ICQ, Jabberu, Facebooku a dalších. A jeho aktuální verze 0.2 je nově díky Michalu Stankemu k dispozici v češtině. Ta je k dispozici ke stažení v podobě samostatného lokalizačního balíčku, který nainstalujete do anglické verze.

9 komentářů k článku “Instantbird 0.2 je k dispozici v češtině”

 1. salimas napsal(a)

  Bohužel IB nefunguje. Při jeho spuštění automaticky přebírá nastavení ICQ. Tedy prý. Faktem je, že ač heslo a jméno souhlasilo (pak jsem to zadal i ručně), pořád přicházela hláška o password-error.
  Takže když IB tvrdí, že heslo a nastavení mého ICQ nesouhlasí a ono přitom vše souhlasí… nezbývá než IB vymazat.
  Škoda.

 2. salimas napsal(a)

  Nedosti tomu.
  Stáhl jsem si lokalizační balíček, který v tomto článku zmiňujete. Bohužel po jeho instalaci a restartu (nefunkčního) IB naběhl program… ano, tušíte správně: anglicky.
  Jak jsem už psal: ač je to člověku líto, pač mít i messengera od Mozilly by bylo fajn… holt nezbylo než to celé vymazat.
  Člověk nemůže holt mít všecko.
  🙁

 3. Michal Stanke napsal(a)

  [1] Musíte použít devítimístné ICQ číslo, ne jméno.
  ICQ protokol podporuje max. osmimístné heslo. Máte-li delší (ICQ klient přebývající znaky ignoruje), vyplňte jen prvních 8 znaků.

  [2] Použijte https://addons.instantbird.org/en-US/instantbird/addon/213 . Na W7 jsem měl možná nějakou náhodou překlad aktivní automaticky.

 4. Luděk Janča napsal(a)

  Jelikož Instantbird používá knihovnu libpurple bude pravděpodobně opravdu problém s nastavením. Já používám Pidgin který používá tu samou knihovnu a ICQ mi jelo (když jsem ho ještě používal). Pravděpodobný zádrhel bude v nastavení těchto položek (Instantbird nemam a ani ICQ tak to ber s rezervou):

  1.) Nesmí být zatrhnuto „Používat SSL“ – ICQ ssl neumí(v základu je zapnuto)
  2.) zrušit zatrhnutí kolonky „Použít clientLogin“ (také v základu zapnuto)

 5. PepiQ napsal(a)

  [1] Vkladas UIN do policka pro UIN a ne do policka pro „local nick“? 🙂 IB jsem zkousel kdysi davno, a pak par dni zpet a s timhle sem rozhodne problem nemel. Nejdriv vyberu protokol (ICQ), pak to chce UIN (ja zadavam bez pomlcek), pote heslo, nasledne „local nick“; u me timhle konfigurace konci a vse funguje.

  [2] Instaloval jsi „Locale switcher“? -> https://addons.instantbird.org/en-US/instantbird/addon/213?src=api
  Pote jsem stahnul cesky pack, probehl restart a nasledne se jiz lokalizace dala pohodlne prepnout v menu (kontakt list – Tools – Languages).

  IB vypada fajn, ale dost veci mi tam zatim chybi. Kdyz kouknu do „road map“, tak se to urcite postupne vyladi (naplanovano je hodne novinek).

 6. Charla napsal(a)

  IB toho zatím moc neumí, spíš toho víc neumí než umí. Navíc mě osobně vadí pidginovský způsob logování konverzací, pokud by se dalo nastavit, případně globálně vyhledávat tak budiž, ale zatím to IB dořešené nemá. Další věc, která mě od IB zrazuje je fakt, že při nečinnosti a načteném jen Jabberu a ICQ sežere kolem 400 MB paměti a to je zbytečně moc.

 7. Salimas napsal(a)

  @ M. Stanke a PepiQ
  Díky za obě rady, tak nyní to funguje!!!
  A teď honem vyšoupnout ICQ!!!
  Salouš

 8. Zetko napsal(a)

  A ještě aby se pak dal propojit s adresářem v Thunderbirdu a s tím i možnost rovnou otvírat komunikační okno právě z adresáře a tak všelijak… 🙂

 9. Charla napsal(a)

  osobně bych ho tedy rovnou integroval do TB 😉