Rubriky: Mozilla

Instantbird 0.3 ve fázi první bety

Dnes byla oficiálně vydána první betaverze Instantbirdu 0.3, IM klienta založeného na jádře Gecko a knihovně libpurple. Ač je celkově ve světě málo známý, má veliký potenciál nabídnout snadnou komunikaci ve známém prostředí podobném Firefoxu nebo Thunderbirdu.

Verze 0.3 přináší plno novinek:

 • Abecední řazení v seznamu kontaktů.
 • Slučování kontaktů jedné osoby z více IM sítí pod společnou hlavičku kontaktu.
 • Nastavení ikony a přezdívky přímo ze seznamu kontaktů.
 • Nový vzhled panelů podle Firefoxu 4 a Aero glass efekt pro uživatele Windows 7.
 • Vylepšený vzhled zpráv.
 • Podpora pro Twitter a nové pluginy napsané v JavaScriptu.
 • a další…

Tato betaverze je zároveň prvním oficiálním sestavením, které je dostupné v češtině a slovenčině. Finální verze 0.3 se chystá ještě do konce měsíce června.

3 komentářů k článku “Instantbird 0.3 ve fázi první bety”

 1. fatmatt napsal(a)

  kebyže tam existuje OTR plugin, kľudne by som to používal, celkom sa mi to páči 🙂

 2. Charla napsal(a)

  Není to špatný nápad. Osobně používám jiného klienta, ale IB jsem také zkoušel. Ale bohužel mě zklamalo (beru, že to bylo na počátku jeho vývoje), že jen se zapnutým ICQ si byl schopen urvat 300 MB paměti, což je velmi mnoho v porovnání s tím co používám teď. Ale pokud s tím vývojáři něco udělají a budou nároky odpovídat míře používání, rád budu tento produkt doporučovat 😉 Bohužel jedna věc se díky tomu na čem staví nezmění, a to že ukládá historii co konverzace to soubor a nedokáže vyhledávat v historii všech konverzací 🙁

 3. Michal Stanke napsal(a)

  Pokud se cítíš dostatečně silný v angličtině, neváhej napsat na https://bugzilla.instantbird.org/ . Ale už tam asi podobný bug bude.