Rubriky: Thunderbird

Jak pomocí Thunderbirdu 13 posílat velké přílohy

Thunderbird 13 přinesl jako jednu velkou novinku možnost zasílání e-mailů s velkými přílohami. Funguje to vcelku jednoduše. Pokud je příloha větší než nastavený limit, nabídne se uložení přílohy na vzdálený server, odkud si jej budou moci příjemci stáhnout. V přijatém e-mailu naleznou místo příloh odkaz, odkud si je mohou stáhnout. Obchází se tak omezení řady serverů odchozí pošty (SMTP), které neumožňují zasílat objemnější poštovní zprávy.

A jak to funguje v praxi? Pokud je příloha větší než stanovený limit, nabídne se při odeslání uložení přílohy na vzdálený server. Ve výchozím nastavení je limit stanoven na 1 MB.

Poštovní zpráva s velkou přílohou

Pro uložení přílohy na vzdálený server musíte mít zřízen účet u některé úschovny souborů, která ukládání z Thunderbirdu podporuje. V Thunderbirdu 13 se prozatím nachází „pouze“ služba YouSendIt. V dalších verzích se počet nabízených služeb pravděpodobně rozroste.

Pokud poprvé klepnete na tlačítko Poslat odkaz (viz náhled výše), budete mít možnost si u zvolené úschovny založit účet. Příjemné je, že jak volba uživatelského jména, tak zadání hesla, probíhá přímo v Thunderbirdu. Není potřeba navštěvovat externí webové stránky.

Registrace úložiště

Přidání (registraci) úložiště je možné též provést v dialogu Možnosti, kde je k dispozici seznam zaregistrovaných úložišť spolu s předvolbou na zakázání této funkčnosti.

Volba úložišť v nastavení

2 komentářů k článku “Jak pomocí Thunderbirdu 13 posílat velké přílohy”

  1. Kronko napsal(a)

    Neni 1MB pri vychodziom nastaveni dako malo?

  2. Pavel ‚TIGER‘ Růžička napsal(a)

    Je to dobrá fičura. Zde je dobře vidět, že je pořád kam emailový klient rozšiřovat. Já bych však uvítal, aby šel nastavit vlastní ftp server, na který se velká příloha uloží. To by bylo naprosto geniální. Ale co, třeba vznikne nějaké dobré rozšíření!