Rubriky: SeaMonkey

Jak přejít ze SeaMonkey 1.1 na 2.0

V souvislosti se zítřejším vydání SeaMonkey 2.0 jsme pro vás připravili návod na přechod ze SeaMonkey 1.1 na 2.0. Změn pro uživatele je ve verzi 2.0 skutečně hodně a některé z nich mohou méně zkušené uživatele zaskočit. Návod vám proto pomůže s převodem uživatelského profilu do nového umístění, nabídne přehled funkcí, které již ve verzi 2.0 nenajdete či zodpoví otázku, jak je to v SeaMonkey 2.0 se starými rozšířeními. Vydání SeaMonkey 2.0 se blíží a vy jej nezapomeňte řádně oslavit. Vydání by mělo proběhnout v úterý okolo půlnoci našeho času.

4 komentářů k článku “Jak přejít ze SeaMonkey 1.1 na 2.0”

 1. Petr Souček napsal(a)

  Zajímalo by mě, jak nastavit SeaMonkey 2.0, aby fungovalo zadávání adres v adresním řádku stejně, jako ve verzi 1.1. Ve verzi 1.1 stačilo zadat jenom písmeno „f“ už se jako první nejpravděpodobnější nabízelo http://forum.zive.cz/search.php?search_id=newposts na písmeno „z“ http://zpravy.idnes.cz/ na písmeno „o“ http://www.okoun.cz/favourites.jsp?new=1 a tak dále – ty adresy se prohlížeč sám naučil používáním. V SeaMonkey 2.0 nabízí šílený seznam všeho možného a nastavováním v předvolbách se mi to nepodařilo vyřešit. Dělám něco špatně, nebo se s tímto jednoduchým používáním musím rozloučit?

  Taky vidím, že na rozdíl od verze 1.1 nejsou součástí verze 2.0 slovníky pro kontrolu pravopisu, ale ty snad půjdou stáhnout.

  A jedna nepříjemná vlastnost – když se uklepnu v e-mailové adrese, takže tento formulář server odmítne a vrátím se tlačítkem zpět, tak se jeho obsah vymaže. Docela nepříjemné.

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Slovník na kontrolu pravopisu není v SeaMonkey 2 z licenčních důvodů, ale dá se snadno doinstalovat ze serveru Mozilla Add-ons: https://addons.mozilla.org/cs/seamonkey/addon/3394

  Co se týče toho našeptávání, pak ta je konfigurovatelná v dialogu Předvolby v sekci „Prohlížeč -> Adresní řádek“. Do návodu to doplníme.

 3. Ota napsal(a)

  Slovník uvedený výše nelze nainstalovat, instalace hlásí, že není kompatibilní s verzí 2.0

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [3] Z uvedené stránky mi slovník jde bez problémů nainstalovat.