Rubriky: Firefox

Návrh vzhledu Firefoxu 3.7 a 4.0 pro Linux

Zatímco finišují práce na Firefoxu 3.6, vývojáři již pomalu pracují na dalších verzích, kterými by měly být Firefox 3.7 a 4.0. S nimi přijdou i změny GUI Firefoxu. Dosud byly prezentovány návrhy budoucího vzhledu Firefoxu pro Windows a pro Mac OS X. Nyní přišel na řadu vzhled Firefoxu pro Linux, který je dle slov návrhářů grafického rozhraní vzhledem ke své roztříštěnosti docela oříšek.

Jak si na obrázcích níže můžete všimnout, zůstane Firefoxu 3.7 pro Linux oproti verzi pro Windows hlavní nabídka (ve výchozím nastavení). Ve Firefoxu 4.0 však zmizí, ale jak návrháři uvádí, půjde ji vrátit zpět. Návrhy pro Linux se tak proti Windows rámcově liší pouze zobrazení hlavní nabídky ve Firefoxu 3.7 a spojením tlačítka Zpět a Vpřed podobně, jako je tomu ve Windows. Zbytek je stejný jako u návrhů pro Windows.

Firefox 3.7

Návrh vzhledu Firefoxu 3.7 pro Linux

Firefox 4.0

Návrh vzhledu Firefoxu 4.0 pro Linux

5 komentářů k článku “Návrh vzhledu Firefoxu 3.7 a 4.0 pro Linux”

 1. Standa Marek napsal(a)

  Krása, pokud to bude respektovat nastavení jednotlivých DE jako na obrázcích, tak to bude super.. Kdyby se objevila možnost dostat tento vzhled do firefoxu už nyní, že o tom prosím napíšete? 🙂

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Pokud se takový vzhled objeví, určitě o něm napíšeme. Aktuálně je možné si upravit návrh pro Windows a to dle postupu uvedeného v tomto článku: http://tinyurl.com/yhdxnku

 3. Miro Hrončok napsal(a)

  Proboha, proč to ničí? Třetí řada Firefoxu mě nesmírně potěšila tím, že vypadá jako normální GTK aplikace a ne jako pěst na oko. A oni teď celý koncept zboří a Firefox zase bude vypadat jako z vesmíru. Navíc netuším, jak chtějí zařídit ty ouška karet/panelů v horním okraji okna. Jediná změna, která je zajímavá je odstranění hraniční čáry mezi jednotlivými lištami.

 4. frosty napsal(a)

  to ze vyzera ako normalna GTK aplikacia je fajn ale designovo je to slabe a reakcia ludi je „wtf?“.
  tych 5 ikon proste vyzera ako z ineho tisicrocia. ved sa to bude dat zmenit, vsetko je ok.

 5. alblaho napsal(a)

  Já chci „keyhole“ i v Linuxu, doteď jsem se cítil ošizený.