Jak si vedou připravované úpravy vzhledu Firefoxu

Již nějaký čas se v Mozille připravuje úprava vzhledu Firefoxu označovaná jako Australis. Matthew Noorenberghe z Mozilly se rozepsal o aktuálním stavu. Zmiňuje zejména nový vzhled lišty panelů (viz screenshot níže), která je pro Windows téměř hotova. V Thunderbirdu se s ní ostatně můžete setkávat již nějaký čas. Vyzkoušet ji lze ve vývojové verzi Firefox UX, která je vyhrazena pro experimenty s GUI.

Připravovaná podoba lišty s panely Firefoxu

Druhou výraznější připravovanou úpravou je nová podoba jednotné nabídky, která se patrně přesune na hlavní lištu. Zde je úprava rozpracována a k dispozici je i testovací verze. Její součástí je i nový dialog úpravy lišt aplikace a vzhledu.

Přečtěte si také

7 odpovědí

 1. Marsupial napsal(a) :

  Doteď se mi ty změny líbily, ale tohle je hrůza. Možná to nevadí lidem, co mají otevřeny dva–tři panely, ale pokud jich má člověk otevřeno 200+, jako já, bude to akorát zabírat víc místa.

  Viz porovnání současného FF s chromem, kde je něco podobného: http://imgur.com/jzmAH

 2. Ragimiri napsal(a) :

  Znamená to, že tlačítko Firefox bude napevno v horním řádku, zatímco karty v dolním? To bych viděl jako velký krok zpět.

 3. Jaroslav Matura napsal(a) :

  Na vzhled panelů se těším, už nějakou dobu mám Stylish a v něm Australis Mockup. Nabídka pod tlačítkem Firefox mi ovšem bude chybět, její přesunutí vpravo pod ovládací prvky okna je nešťastné a až moc z toho vyzařuje ta snaha okopírovat Chrome.

 4. Lucas napsal(a) :

  Snad pro znechucené bude addon pro old GUI

 5. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Ragimiri: Screenshot ukazuje novou podobu lišty s panely, ne nové umístění jednotné nabídky. To, co vidíš na screenshotu, je chování, které je v dnešním Firefoxu tj. pokud máš okno maximalizované, je tlačítko na stejné úrovni jako lišta s panely, pokud okno nemáš maximalizované, je to jako na screenshotu. Vyzkoušej si to.

 6. Menty napsal(a) :

  Úpravy jsou to super, jen co je pravda. Na druhou stranu bych se tím moc nezvrušoval, protože dřív než v březnu to venku nebude, jelikož to momentálně není ani na plánu https://wiki.mozilla.org/Features/Release_Tracking
  Takový správce stahování je na plánu až na FF 20, takže někdy v půli února.
  Osobně tipuju, že panely a nová nabídka budou tak někdy v listopadu příštího roku.

 7. Charla napsal(a) :

  Sice tento dotaz přímo nesouvisí s touto zprávičkou, ale pochopil jsem, že Firefox pro metro vyjde brzo, a to jako Firefox 18?