Rubriky: Firefox

Jak si vedou připravované úpravy vzhledu Firefoxu

Již nějaký čas se v Mozille připravuje úprava vzhledu Firefoxu označovaná jako Australis. Matthew Noorenberghe z Mozilly se rozepsal o aktuálním stavu. Zmiňuje zejména nový vzhled lišty panelů (viz screenshot níže), která je pro Windows téměř hotova. V Thunderbirdu se s ní ostatně můžete setkávat již nějaký čas. Vyzkoušet ji lze ve vývojové verzi Firefox UX, která je vyhrazena pro experimenty s GUI.

Připravovaná podoba lišty s panely Firefoxu

Druhou výraznější připravovanou úpravou je nová podoba jednotné nabídky, která se patrně přesune na hlavní lištu. Zde je úprava rozpracována a k dispozici je i testovací verze. Její součástí je i nový dialog úpravy lišt aplikace a vzhledu.

7 komentářů k článku “Jak si vedou připravované úpravy vzhledu Firefoxu”

 1. Marsupial napsal(a)

  Doteď se mi ty změny líbily, ale tohle je hrůza. Možná to nevadí lidem, co mají otevřeny dva–tři panely, ale pokud jich má člověk otevřeno 200+, jako já, bude to akorát zabírat víc místa.

  Viz porovnání současného FF s chromem, kde je něco podobného: http://imgur.com/jzmAH

 2. Ragimiri napsal(a)

  Znamená to, že tlačítko Firefox bude napevno v horním řádku, zatímco karty v dolním? To bych viděl jako velký krok zpět.

 3. Jaroslav Matura napsal(a)

  Na vzhled panelů se těším, už nějakou dobu mám Stylish a v něm Australis Mockup. Nabídka pod tlačítkem Firefox mi ovšem bude chybět, její přesunutí vpravo pod ovládací prvky okna je nešťastné a až moc z toho vyzařuje ta snaha okopírovat Chrome.

 4. Lucas napsal(a)

  Snad pro znechucené bude addon pro old GUI

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Ragimiri: Screenshot ukazuje novou podobu lišty s panely, ne nové umístění jednotné nabídky. To, co vidíš na screenshotu, je chování, které je v dnešním Firefoxu tj. pokud máš okno maximalizované, je tlačítko na stejné úrovni jako lišta s panely, pokud okno nemáš maximalizované, je to jako na screenshotu. Vyzkoušej si to.

 6. Menty napsal(a)

  Úpravy jsou to super, jen co je pravda. Na druhou stranu bych se tím moc nezvrušoval, protože dřív než v březnu to venku nebude, jelikož to momentálně není ani na plánu https://wiki.mozilla.org/Features/Release_Tracking
  Takový správce stahování je na plánu až na FF 20, takže někdy v půli února.
  Osobně tipuju, že panely a nová nabídka budou tak někdy v listopadu příštího roku.

 7. Charla napsal(a)

  Sice tento dotaz přímo nesouvisí s touto zprávičkou, ale pochopil jsem, že Firefox pro metro vyjde brzo, a to jako Firefox 18?