Rubriky: Firefox

Jak uživatelé Firefoxu používají hlavní nabídku (výsledky)

Minulý měsíc začala Mozilla v rámci projektu Test Pilot studovat, jak uživatelé používají hlavní nabídku programu. U uživatelů, kteří byli do projektu zapojeni a měli nainstalovány potřebné rozšíření, bylo zaznamenáváno, jak často používají jednotlivé volby v nabídkách, jak dlouho je hledají či zda k nim přistupují přímo, případně pomocí klávesových zkratek. Výsledek studie bude použit při návrhu jednotné nabídky (app button), která bude v novém výchozím vzhledu Firefoxu 4.0.

Jak studie dopadla? V blogu Blog of Metrics se objevily první výsledky a jsou určitě zajímavé. Na následujícím obrázku si můžete povšimnout, že myší nejčastěji uživatelé přistupují k záložkám či funkcím souvisejících s kopírováním textu přes schránku. Naopak klávesové zkratky většinou uživatelé používají v souvislosti s práci s panely.

Jak uživatelé používají hlavní nabídku Firefoxu

V následujících týdnech se pravděpodobně objeví další informace, které ze studie vyplynuly. Bude zejména zajímavá informace o tom, jak dlouho uživatelé jednotlivé volby hledají.

3 komentářů k článku “Jak uživatelé Firefoxu používají hlavní nabídku (výsledky)”

 1. v6ak napsal(a)

  Hmm, tak zrovna na záložky chodím výhradně přes URL bar. Dokonce podpora záložek přes URL bar (a ctrl+D) mě přesvědčila, abych je začal používat.

 2. Charla napsal(a)

  Já osobně přizpůsobuji k záložkám pomocí myši, protože nevím, jak udělat to aby se mi přes URL bar, nebo pomocí klávesnice otevřeli všechny záložky z určité složky v nových panelech. Možná napsat štítek a odenterovat, ale to nefunguje – proto myš ^^

 3. v6ak napsal(a)

  Ano, používám výhradně štítky. Záložku hledám psaním různých slov ze štítků, title apod.

  Víc jsem o tom psal na http://v6ak.profitux.cz/zapisnik/chytila-me-zalozkomanie.php .

  Jinak můj rekordní počet štítků je asi 62, ale běžně jich dávám cca kolem deseti.