Rubriky: Firefox

Aktualizovaný návrh vzhledu Firefoxu 4.0

Jak již možná mnozí víte, budoucí verze Firefoxu projdou proměnnou grafického rozhraní. Původní návrhy vzhledu Firefoxu 3.7 a 4.0 prošly evolucí a jejich aktuální podoba se od té původní celkem výrazně liší. První důležitou informací je, že prezentované změny grafického rozhraní Firefoxu se objeví s Firefoxem 4.0. Nedojde tak na rozdělení změn na Firefoxu 3.7 a 4.0. Firefox 3.7 tak bude vypadat obdobně, jako dnešní verze Firefoxu.

Jak si můžete na aktuálních návrzích všimnout, došlo k odstranění nabídek Page a Tools, které byly umístěny na pravé straně hlavní lišty a namísto toho přibyla jednotná nabídka v levém horním rohu. Je označována jako App Button a co se týče jejího vzhledu a umístění, existuje hned několik návrhů (viz obrázek níže). Co se týče jejího obsahu, měla by vypadat podobně, jako na nedávno zveřejněném návrhu.

Druhou výraznou změnou v návrhu je ponechání odděleného pole pro vyhledávání od adresního řádku. Na konci hlavní lišty pak uživatelé naleznou tlačítko záložek. Lišta záložek bude samozřejmě dostupná i nadále, ale ve výchozím nastavení bude skryta. Zveřejněný návrh na grafické rozhraní Firefoxu 4.0 má pak řadu variant a mimo již zmíněných různých provedení tlačítka aplikace si můžete povšimnout, že se řeší, zda „ouška“ panelů ponechat pod hlavní lištou či je přesunout nad ni.

Pokud si chcete upravit svůj Firefox do podoby vzhledu Firefoxu 4.0 již nyní, můžete využít návodu na serveru Mozilla.sk, který vám poví, jak na to.

Aktualizovaný návrh vzhledu Firefoxu 4.0

Varianty vzhledu App Button

5 komentářů k článku “Aktualizovaný návrh vzhledu Firefoxu 4.0”

 1. Funtomas napsal(a)

  Jen bych si dovolil upozornit, že jde o nezávazný návrh jednoho designera, který v bodě 4 spekuluje o zachování vyhledávacího pole, což považuji za méně pravděpodobné. Osobně by mě zajímal osud stavového řádku. Nezvoní mu hrana? Autor návrhu se mu vůbec nevěnuje.

 2. martinvs napsal(a)

  No nemám teda radost, že se upustilo od sloučení vyhledávacího pole a adresního řádku, zrovna tohle mi dělalo největší radost. Současné addony nejsou v tomhle směru příliš uspokojivé…

 3. Mr.Henky napsal(a)

  SpewBoy, autor doplnku Strata40, už pracuje na aktualizovanom vzhľade. Práce napredujú prekvapivo rýchlo a ak mu to taktu vydrží aj naďalej, už do Vianoc by sme mali mať novú verziu.
  S novou verziou dôjde aj na zjednodušenie prispôsobenia: StrataBuddy bude úplne vyradený, Omnibar tiež.

 4. Luděk Janča napsal(a)

  Prohlížeč bez stavového řádku si nedokážu představit. Bez něj jsem jak bez ruky. Stejně tak vyhledávací pole. Soběžně používám Ubiquity, ale přesto bych si nikdy vyhledávací pole neodstranil.

 5. martinvs napsal(a)

  Vyzkoušel jsem znovu Omnibar a musím jej velmi pochválit. Od doby, kdy jsem jej zkoušel naposledy, udělal výraznou cestu k lepšímu!