Jak v Thunderbirdu 5 vypnout Aero ve Windows Vista/7

Thunderbird přišel ve verzi 5 s podporou Windows Aero, které je součástí Windows Vista a Windows 7. V rámci něj se můžete například setkat s průhledností oken aplikací. Thunderbird v tomto ohledu respektuje vaše nastavení operačního systému. Pokud v něm máte podporu Windows Aero aktivovanou, použije ji. V opačném případě nikoliv. S aktivovanou podporou Windows Aero vypadá hlavička okna následovně

Pokud vám průhlednost hlavičky okna nevyhovuje, máte několik možností. Pakliže vyloučíme zakázání Windows Aero ve Windows (můžete jej u jiných aplikací chtít), můžete zakázat průhlednost pomocí instalace rozšíření NoGlass. Stejný výsledek docílíte i přidáním následujícího kódu do konfiguračního souboru userChrome.css:

window, page, dialog, wizard, prefwindow {
  background-color: -moz-Dialog !important;
}

#toolbar-menubar {
  -moz-appearance: -moz-win-browsertabbar-toolbox !important;
}

Existuje ještě jeden tip, jakým si zajistíte spuštění Thunderbirdu 5 do vzhledu pro Windows XP, který odpovídá i vzhledu starších verzí Thunderbirdu. Vyhledejte si spouštěný soubor thunderbird.exe a v jeho vlastnostech nastavte spuštění v režimu kompatibility s Windows XP. Thunderbird se poté bude spouštět jako by se spouštěl ve Windows XP tj. i s vzhledem pro Windows XP.

2 komentářů k článku “Jak v Thunderbirdu 5 vypnout Aero ve Windows Vista/7”

  1. Michal Stanke napsal(a)

    Vytvořil jsem ještě jedno řešení vzhledu Win XP, které neotravuje spuštěním v režimu kompatibility: http://forum.mozilla.cz/viewtopic.php?f=4&t=4570&p=19535#p19535 .

  2. Jirka Kosek napsal(a)

    V režimu kompatability nefunguje drag’n’drop třeba na přílohy. Nicméně na nějvětší chyby v zobrazení stačilo ve Windows pro TB zakázat vizuální témata.