Rubriky: Doplňky Firefox

Jak ve Firefoxu 4.0 navrátit nadpis stránky do hlavičky okna

Ve Firefoxu 3.6 a starších verzích se v hlavičce okna zobrazuje nadpis stránky aktuálně zvoleného panelu. Pokud používáte vývojovou verzi Firefoxu 4.0 s novým vzhledem (bez zobrazené hlavní nabídky), mohli jste si povšimnout, že se v hlavičce okna nadpis stránky již nezobrazuje a je „pouze“ na hlavičce panelu. Pokud se vám to nelíbí a rádi byste zobrazování nadpisu stránky obnovili, můžete využít šikovné rozšíření Aero Window Title, které napsal jeden vývojář Firefoxu.

Nadpis stránky v hlavičce okno Firefoxu

Ohledně hlavičky okna Firefoxu se ještě vedou diskuse. Někteří by totiž rádi viděli, aby byla lišta s panely umístěna přímo v hlavičce okna podobně, jako to má např. Google Chrome či Opera. Prozatím tento bod nebyl dořešen, ale je nenulová pravděpodobnost, že se tak stane. Připomínáme, že do hlavičky okna můžete přesunout lištu s panely ve Firefoxu 4.0 již dnes a to pomocí jednoduchého postupu.

2 komentářů k článku “Jak ve Firefoxu 4.0 navrátit nadpis stránky do hlavičky okna”

  1. MaofKO napsal(a)

    Keďže je to len úprava userchrome.css, tak myslím, že by pre vývojárov nemal byť problém spraviť na to ešte nejakú ďalšiu položku v menu zobraziť, alebo v nastaveniach, aby to používatelia nemuseli robiť ručne. A načo o tom diskutovať, či to tam dať, alebo nie? Nech to tam pridajú a každý si nastaví GUI tak ako chce, nie ako v Google Chrome, kde nejde nastaviť v podstate nič.

  2. kajman napsal(a)

    Myslím, že s tou volbou v menu ohledně hlavičky okna Firefoxu je to dobrý nápad.
    Já osobně bych byl pro styl jako má Opera a Chome, už jsem si na něj zvykl a teď mi ve Firefoxu přijde, že je v hlavičce nevyužité místo.
    Jinak ten návod ohledně změny hlavičky pomocí userchrome.css u mě nefunguje. Zkoušel jsem to v portable i klasické verzi, podle dvou návodů (na netu je ještě jeden mírně upravenej), ale nic.