Rubriky: Firefox

Do Firefoxu 4.0 se dostává rychlejší JavaScript označovaný jako JägerMonkey

O novinkách pro webové vývojáře, kterých je ve Firefoxu 4.0 celá řada, se zde příliš nezmiňujeme. O zrychlování JavaScriptu, která probíhá v průběhu celého vývoje Firefoxu 4.0, bych se ale zmínit mohl. Jak možná někteří z vás ví, bývají hlavní úpravy označované jako JägerMonkey. O podstatě úprav se rozepisovat nechci (pro zájemce viz odkazovaný popis), ale jednu podstatnou informaci bych zmínit mohl. JägerMonkey totiž není, jak je často chybně uváděno, nový JavaScriptový engine Firefoxu, ale jedná se o rozšíření toho stávajícího.

A právě tato úprava se pomalu dostává do vývojové verze Firefoxu 4.0. Prozatím je k dispozici v samostatné vývojové vetvi, ale brzy se objeví i ve standardní vývojové verzi Firefoxu 4.0. Postupné zrychlování vykonávání JavaScriptu můžete sledovat na webu Are we fast yet?, kde jsou v grafech vykreslovány výsledky JavaScriptových testů SunSpider a v8bench. Testy jsou spouštěny na příkazové řádce na Macu, což vysvětluje nedostupnost Internet Exploreru a Opery v grafech. Z hlediska Firefoxu 4.0 je v grafech podstatná položka „moz JM+TM“, která představuje to, co se ve Firefoxu 4.0 objeví.

Grafy z webu Are we fast yet?

Trend grafu směrem k rychlejšímu JavaScriptu je myslím více než patrný. Je také dobré zmínit, že se nejedná o finální podobu, protože práce na integraci JägerMonkey teprve začaly. Ve finální verzi Firefoxu 4.0 se tak dočkáme lepších čísel. O kolik lepších? Nechme se překvapit.

7 komentářů k článku “Do Firefoxu 4.0 se dostává rychlejší JavaScript označovaný jako JägerMonkey”

 1. Jan F. napsal(a)

  Skoro jsem se bál, že skončí závody v zrychlování JavaScriptu. 🙂 Ale vypadá to, že Firefox zase boduje.

 2. Edds napsal(a)

  Verim ze sa aspon na tych 400ms ak nie menej dostaneme 🙂

 3. T3RMiX napsal(a)

  Já doufám, že vyřeší taky můj problém, kdy do stránky vložím iframe s Google Maps a Firefox si hned vezme cca. 80% výkonu procesoru.

 4. MaofKO napsal(a)

  Už teraz sa bez problémov dostávam na 370, a to tam ešte nieje jägermonkey

 5. v6ak napsal(a)

  [3] Porovnání je nutné dělat na stejném HW a nejlépe i OS a se stejným nastavením OS, jinak to nemá smysl. Asi máš výkonnější stroj než je použit v testu, to je vše.

 6. Edds napsal(a)

  [3]No jasne ved aj ja, najlepsie skore mam okolo 350, ale jedna sa hlavne o tento konkretny graf.

 7. v6ak napsal(a)

  Trošku jsem nepochopil ty platformy. Pokud všechno věží na Mac mini, jak to je s ARM?

  Dále, jsou testy na x86 a x64 prováděny na stejném HW? Pokud ano, tak je trošku nepříjemné, že na 64 to je pomalejší 🙁 To abych si stáhl 32b Firefox 😀