Jak ve Firefoxu na Enterprise Policies

Firefox 60 ESR obsahuje novou funkci Enterprise Policies, která přidává možnost hromadné konfigurace nebo vypnutí určitých funkcí Firefoxu pomocí konfigurace v JSONu, a také podporu Active Directory.

Pokud používáte Firefox ve firemním prostředí a potřebujete hromadně vynutit některá jeho nastavení, určitě nechcete zkoušet metodou pokusu a omylu, jak nová nastavení fungují. Informace o podporovaných pravidlech a politikách najdete v nápovědě Firefoxu pro firmy. Kromě nápovědy Mozilla připravila i repositář na GitHubu se všemi možnými ukázkami použití včetně šablon pro Active Directory (.adml a .admx).

Pokud byste si chtěli práci ještě víc usnadnit, můžete pro generování policies.json použít doplněk Enterprise Policy Generator, který vytvořil Sören Hentzschel. Enterprise Policy Generator je vlastně nástupcem CCK2 Wizardu, který umožňoval pracovat s automatickou konfigurací ve Firefoxu 56 a starším.

Rozhraní Enterprise Policy Generatoru je docela přímočaré. Najdete v něm seznam pravidel, která můžete nastavit, případně k nim doplnit potřebné informace, stejně jako návod, jak pravidla následně aplikovat.