Rubriky: Firefox Služby

Službu upozornění na únik hesel začnou testovat první uživatelé

Mozilla připravuje novou službu Firefox Monitor, která bude uživatele upozorňovat na úniky hesel na stránkách, které navštěvují.

Firefox Monitor vznikl ve spolupráci s HaveIBeenPwned.com (nejznámější služba schraňující informace o únicích hesel) a Cloudflare (globální Content Delivery Network) a od příštího týdne bude k jejímu testování pozváno asi 250 tisíc uživatelů ve Spojených státech. Kdy bude služba dostupná globálně zatím není jasné, ale úvodní testování by nemuselo trvat dlouho.

Celá služba bude dostupná pro kohokoliv, nicméně uživatelům Firefoxu by měla přinášet blíže nespecifikované rozšířené funkce. Mohlo by jít o integraci a kontrolu se správcem hesel ve Firefoxu. Jednou z výzev, kterou Mozilla řešila, bylo použití e-mailové adresy uživatele k vyhledání ve službě HaveIBeenPwned.com, aniž by se kamkoliv samotná adresa poslala.

Jeden komentář k článku “Službu upozornění na únik hesel začnou testovat první uživatelé”

 1. franta napsal(a)

  Ahoj

  rád bych oznámil, že nový Avast a nový Firefox se nesnesou.

  Chyba zabezpečeného spojení

  Při spojení s http://www.google.com nastala chyba. Při komunikaci protokolem SSL byl obdržen záznam přesahující maximální povolenou délku. Kód chyby: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG

  Požadovanou stránku nelze zobrazit, protože nelze ověřit autenticitu přijatých dat.
  Kontaktujte prosím vlastníky webového serveru a informujte je o tomto problému.

  Při vypnutí rezidentních štítů Avastu, vše funguje OK.