Jak ve Firefoxu vrátit ikonku (favicon) webu do adresního řádku

Ve Firefoxu 14 došlo k odstranění ikonky webu (favicon) z adresního řádku prohlížeče. Nyní je umístěna „pouze“ v hlavičce panelu. Většina uživatelů si této změny prakticky ani nevšimla, ale pokud patříte mezi ty, co by ikonku webu v adresním řádku uvítali, můžete využít tip v podobě rozšíření Favicon Restorer, které ikonku webu vrátí zpět.

Návrat favicon do adresního řádku prohlížeče

V odkazovaném příspěvku je též zmiňováno rozšíření Site Identity Button Colors, které vrací původní zabarvení informace o zabezpečení webu v adresním řádku. Dále autor příspěvku zmiňuje tipy, jak v adresním řádku zrušit zvýrazňování domény či skrývání informace o protokolu http.

9 komentářů k článku “Jak ve Firefoxu vrátit ikonku (favicon) webu do adresního řádku”

 1. Lucas napsal(a)

  Snad po vydání Firefoxu 17 bude něco jako Old Gui restorer 🙂

 2. Jaroslav Matura napsal(a)

  Nejdřív mě odstranění této ikonky hodně rozčílilo, ale kupodivu jsem si na to velmi rychle zvykl. Kdyby tam šla vrátit jednoduchou změnou nastavení v about:config, pravděpodobně bych to udělal, ale pomocí doplňku je to poněkud ne zrovna šťastné řešení.

  [1] O tom pochybuju. Australis je rozsáhlá změna vzhledu, pouhým zobrazením klasické hlavní nabídky a přesunutím panelů, jako to jde od verze 4 až dodnes, to asi půjde vyřešit dost těžko.

 3. Kája napsal(a)

  Vida, díky. Teď ještě kdyby to bylo bez instalace rozšíření. Není někde něco v about:config?

  Není to sice důležité, ale stejně.. kde tady najdu faviconu?
  http://img24.eu/h-y7ij3cg6.jpg

 4. Edds napsal(a)

  Je to proste neuveritelne ako uzivatelom Firefoxu vadi kazdy detail co sa zmeni. To aj pre Operu ci Chrome existuju doplnky co vracaju vsetko spät pre nespokojnych userov? Osobne nevidim dovod mat 2x favicon nad sebou, ved sa len na to pozrite ako to vyzera. Je to zbytocne.

  @Kaja: to je asi jediny pripad ked by sa ten favicon mohol v adresnom riadku zobrazovat, hoci ja nepoznam nikoho co nepouziva karty v prehliadaci, ved to bez toho to ani nejde.

 5. Lucas napsal(a)

  Souhlasím s [2], ale rozhodně nevydýchám ten vzhled Australis !

 6. Menty napsal(a)

  To je pravda, každý prohlížeč se mění a je potřeba ho inovovat a i odstaňovat zbytečnosti. Celkově je to i součást nového vzhledu, je to takové čistší, nerušívé.

  Mimochodem, pro ty, co se zajímají o nový vzhled, je na plánu ve Firefoxu 19, to je podle mého výpočtu 11. února 2013. Co se týče správce stahování, ten je na plánu ve Firefoxu 18, to je 31. prosince 2012.

 7. Kája napsal(a)

  @Edds: když je více nelů, záložky se pochopitelně zobrazí. Pokud Firefox nabízí skrývat panel záložek když máte jen jeden (na úzkém monitoru notebooku proč ne, jsem tak zvyklý, přijde mi to přirozené), měl by to mít dotažené do detailů.

  No akorát, kdo si v tomto případě chce přidat další panel jedním kliknutím myši, musí vykoumat řešení přetažením tlačítka s pluskem na jiný panel (ale v tom panelu záložek to zas zmizí, na což si zde lidi také stěžovali, protože v Firefoxu 3.6 ikonka zůstala nadále za panely). A to se tu v diskusích už několikrát řešilo, takže minimálně tito uživatelé používají zobrazení bez panelu záložek. Některá vylepšení mi přijdou jako vyhoršení.

 8. Jaroslav Matura napsal(a)

  @Menty [6]: Kdo chce nový vzhled panelů, stačí si nainstalovat doplněk Stylish a do něj přidat uživatelský styl Australis mockup Theme (userstyles.org/styles/60468/firefox-australis-mockup-theme). Změní se jen panely, tlačítko Firefox vlevo nahoře a ostatní detaily však zůstanou (budete ale muset vypnout všechny personas, zatím totiž s novým vzhledem nejsou kompatibilní).

  ***

  Australis se mi líbí čím dál víc. Když někdo říká, že je to okopírované z Chromého, tak mu oponuju, že je to „jen inspirované“. Aktivní panel je zaoblenější a neaktivní ani vzhled panelu nemají. V maximalizovaném stavu to vypadá pěkně, ale ve zmenšeném okně se to hůř používá, protože člověk při přesunu okna neví, kde je ještě hranice panelu a kde už může okno uchopit. Zajímavé řešení tohoto problému by bylo, kdyby byla lišta s panely tmavší, ale při přejetí kurzorem by se zvýraznila oproti zbytku okna.

 9. Menty napsal(a)

  No, já mám v PC dokonce build UX-Nightly, který zaoblené panely obsahuje, takže téma ani nepotřebuju. Není to ale hezké s tím tlačítkem Firefox vlevo, pokud přepnu na celou obrazovku. Nové menu ale taky bude, každopádně však ale asi později, než přijdou panely do Firefoxu nastálo.

  Mně se nový vzhled taky líbí, škoda jenom že to tak trvá. Chápu, že odladit třeba grafickou akceleraci je věc náročná, ale prohodit hranaté panely za zaoblené přece nemůže být problém na skoro rok.