Rubriky: Firefox

K 10 letům Firefoxu vyšla nová speciální verze

Dnes se slaví 10 let do vydání první verze Firefoxu a při té příležitosti se objevilo několik novinek. Tou první je vydání výročního Firefoxu 33.1. V něm najdete v nabídce pole vyhledávání nově vyhledávač DuckDuckGo, který je znám tím, že klade velký důraz na vaše soukromí a nesbírá o vás žádné soukromé informace, které by dále využíval či poskytoval dalším službám. S tím souvisí i nový průvodce soukromím, který vás provede nastavením prohlížeče z hlediska soukromí (nám se ale nepodařilo tento průvodce vyvovalat).

Druhou novinkou je nové tlačítko Zapomenout, které vám snadno umožní smazat nedávnou historii prohlížení. Toto tlačítko, zdá se, je v této verzi pouze v anglické verzi.

Funkce Zapomenout ve Firefoxu

Poslední zmiňovanou novinkou jsou výchozí náhledy stránek při nové instalaci prohlížeče. Ty jsou opět prozatím k dispozici v anglické verzi prohlížeče a naleznete tam aktuálně náhledy a odkazy na weby Mozilly. Jedná se o změnu proti dřívější situaci, kdy po čisté instalaci Firefoxu (bez uživatelského profilu) na stránce nebyly žádné náhledy. Časem by se zde měly objevit i odkazy na další zajímavé weby.

Výchozí náhledy ve Firefoxu

2 komentářů k článku “K 10 letům Firefoxu vyšla nová speciální verze”

  1. Tony napsal(a)

    Včera som aktualizoval na túto verziu a sprievodca sa mi ukázal a ikonu Zabudnúť mám tiež a je po slovensky. S náhladmi neviem ako to je.

  2. Charla napsal(a)

    Já osobně ikonu nemám ani v nabídce 😉