Rubriky: Firefox

LessChrome HD představuje Firefox bez lišt

Na webu Mozilla Labs se objevil další z řady experimentů, který nese označení LessChrome HD. Jedná se o experimentální rozšíření pro Firefox, které nastavuje automatické skrývání lišt aplikace. Jediné, co v takovém případě zůstává, je lišta s panely. Jak se s nainstalovaným rozšířením Firefox chová, můžete vidět v následujícím videu.

Rozšíření si lze stáhnout z webu Mozilla Add-ons. Je k dispozici pro Firefox 4 a vyšší a ke své instalaci nevyžaduje restart aplikace.

Z podobného ražení je jedna připravovaná novinka Firefoxu. Díky ní by měly být ve výchozím nastavení skryty všechny lišty aplikace při aktivním panelu aplikace (app tab). Jedná se o funkčnost, kterou již dnes zprostředkovává rozšíření Aaapptabs. Ani moc nepřekvapí, že za plánovanou integrací této funkčnosti do Firefoxu stojí právě autor zmíněného rozšíření.

7 komentářů k článku “LessChrome HD představuje Firefox bez lišt”

 1. Martin Stružský napsal(a)

  Na LessChrome HD mi vadí poměrně pomalá odezva, nechová se to tak, aby to nenarušovalo práci. Integraci Aaapptabs (o kterém jsem dodnes netušil) ale oceňuji, je to velmi přínosné. 🙂

 2. Zeus napsal(a)

  Doufám, že oceníte trochu humoru (berte s nadhledem :-)):

  – Hele, vole, právě vyšel novej Firefox (resp. Chrome/Opera)!!!
  – Jo? Cool! Co je novýho?
  – Ále, vývojářům se zdálo zbytečný okno, tak už se jenom spouští proces…

  Děkuji za pozornost 🙂

 3. Petr Urban napsal(a)

  A do ktere verze Firefoxu by se (orientacne) mela funkcionalita Aaapptabs dostat? 🙂

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  Můj soukromý odhad je Firefox 7. Firefox 6 má být z hlediska funkčnosti dokončen zítra tj. myslím, že do zítra to hotové nebude. Kód již je, ale neproběhlo review.

 5. Tomáš Matejčik napsal(a)

  Aplikace se mi líbí, jen mi chybí to, že lišta by se zpětně měla zobrazit i když přejedu na průhledné okno a né jen na otevřený tab.

 6. Edds napsal(a)

  Aaapptabs je dobra vec ale mne nevyhovuje. Casto mam pripnute stranky ako noviny a ine stranky, ktore casto aktualizujem a tento addon ma nuti vtedy pouzivat F5, co nie je velmi komfortne…
  Uznavam ze je to urcene primarne pre App tab ale aj tak, aspon keby to bolo nastavitelne, pre lubovolne App taby.

 7. Tomáš Matejčik napsal(a)

  u sedmé verze nechápu proč při najetí na panel trvá zobrazení adresního řádku a záložek tak dlouho. Když najedete na oranžovou záložku firefox či průhledné okno tak vyskočí rychle na panelu vyskakuje pomalu. Je to poměrně otravné čekání.